Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Otwarcie ulicy Walki Młodych

10 listopada oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Walki Młodych w Kępnie.

kepno-walki-mlodych-otwarcie-12kepno-walki-mlodych-otwarcie-14

O przebudowie ulicy z dumą mówił burmistrz Piotr PsikusTo było olbrzymie wyzwanie ponieważ droga była cały czas w ruchu. Były utrudnienia w ruchu ale ta inwestycja spowodowała, że dzisiaj z satysfakcją słyszę głosy mieszkańców Miasta i Gminy Kępno nie tylko mieszkających przy tym ciągu komunikacyjnym.

kepno-walki-mlodych-otwarcie-02Burmistrz wspomniał również o inwestycjach związanych z obiektami znajdującymi się przy nowej drodze. – Jesteśmy obok Hali Widowiskowo Sportowej, która została otwarta w listopadzie 1999 r. Od tego czasu nam się trochę zestarzała. Został ogłoszony przetarg na całkowitą modernizację elewacji zewnętrznej tego obiektu, termomodernizacji. Niedługo Skończymy remont kina. Po zakończeniu remontu w środku obiektu przystąpimy do wykonania elewacji zewnętrznej. W styczniu planowane jest otwarcie kina. Myślę że na przełomie lutego i marca wbijemy kamień węgielny pod długa oczekiwaną przez mieszkańców krytą pływalnię – zapowiedział burmistrz.

Przebudowa ulicy Walki Młodych objęła wykonanie jezdni asfaltowej, chodników z kostki brukowej, ścieżki rowerowej asfaltowej, wykonanie prawoskrętu na skrzyżowaniu ulicy Walki Młodych z Alejami Marcinkowskiego, wykonanie miejsc parkingowych z kostki brukowej w rejonie KOSIR-u oraz budowę małego ronda w rejonie boiska sportowego.

Prawoskręt znacznie usprawnił wyjazd z Walki Młodych w stronę centrum miasta, a rondo z drugiej strony umożliwia wyjazd z rekreacyjnego ośrodka Kępna.

kepno-walki-mlodych-otwarcie-01kepno-walki-mlodych-otwarcie-09Ulica Walki Młodych w liczbach to:

- 12 360 m2 stabilizacji cementowej

- 9 510 m2 kruszywa

- 2180 m2 podbudowy betonowej

- 16 608 m2 betonu asfaltowego

- 2 790 m2 chodników i parkingów

- ponad kilometr przebudowanej kanalizacji wraz z przyłączami!

- ponad kilometr przewodów i 36 lamp w technologii led

- pół kilometra zmodernizowanej kanalizacji deszczowej

Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Kępna. Wartość kontraktu 2.024.099,56 zł brutto + rondo 750.394,87 zł brutto. Razem Wartość inwestycji wynosi 2.774.494,43 zł brutto.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowanie w ramach partnerstwa Gminy Kępno z Powiatem Kępińskim. Samorząd powiatowy dołożył do inwestycji 648 160 zł. Poza tym Gmina Kępno do końca bieżącego roku otrzyma dotację na to zadanie z Urzędu Wojewódzkiego w wysokości ponad 1 mln zł.

kepno-walki-mlodych-otwarcie-11

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespół Młodzieżowy z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Koncert patriotyczny w Kępnie

W sobotę 12 listopada w Domu Katolickim w Kępnie odbył się spektakl wokalno-taneczny zespołu młodzieżowego z Centrum Sztuki Wokalnej w...

Zamknij