Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Odsłonięto mural niepodległościowy

W poniedziałek, 15 października, przy ul . Kwiatowej został odsłonięty mural niepodległościowy.

Kępiński mural wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym odsłonięciu uczestniczyli: Burmistrz Piotr Psikus, prezes Spółki TBS Radosław Pieles oraz harcerze z Hufca ZHP w Kępnie.
Mural jest efektem konkursu, który został ogłoszony na początku tego roku. Jury w składzie: Magdalena Wieczorek, dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Dominik Makosch, historyk, nauczyciel, członek Rady Muzeum, Agata Józefowicz, grafik, Sylwia Humelt, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich UMiG, zdecydowało że kępiński mural inspirowany będzie pracą Dominiki Gruszki z Łęki Opatowskiej.

DSC_0051
Dominika Gruszka zgłosiła pracę przedstawiającą sztab Józefa Piłsudskiego. Laureatka na co dzień jest studentką architektury wnętrz a jedna z jej prac zdobiła już kępińskie mury. Tak było m.in. kiedy Muzeum ogłosiło konkurs „Potworowski jest w mieście”. Przy powstaniu muralu Kępiński samorząd współpracował z Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz spółką TBS, która na ten cel użyczyła ścianę swojego budynku.
Mural na stulecie inspirowany jest pracą Dominiki Gruszki. Ostateczny projekt przygotowała firma „Nietak” Łukasza Zasadniego z Rudy Śląskiej, która ma 20-letnie doświadczenie w wykonywaniu murali. Warto dodać, że mural brał udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Kępiński samorząd znalazł się wśród laureatów konkursu i uzyskał dofinansowanie na jego wykonanie w wysokości 10 000 zł.

DSC_0056 DSC_0220

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN0068
Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 2

12 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na...

Zamknij