Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: O czytaniu dziecku w nosidle

12 stycznia w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie o nazwie „Poczytaj mi mamo, tato… w nosidle”. Wydarzenie miało na celu promowanie czytania dzieciom już w wieku niemowlęcym. Ważnym elementem dla mam było również spotkanie z Doradcą noszenia dzieci w chuście – fizjoterapeutką Hanną Tomalik.

biblioteka-kepno-dzieje-sie-chusty-relacja (11)

biblioteka-kepno-dzieje-sie-chusty-relacja (15)Jak ważne jest głośne czytanie dziecku już od pierwszych tygodni życia wyjaśniała Agata Moska, bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Prezentowała także typy książek najlepsze do czytania w poszczególnych etapach życia – i tak na przykład najlepsze książki dla niemowlaków są… czarno-białe! Niemowlęta nie rozróżniają bowiem kolorów, za to wyraźnie zarysowane kontrasty figur widoczne na kartach książki to dobra stymulacja rozwoju wzroku i wyobraźni. Podczas spotkania rodzice dowiedzieli się nie tylko jak czytać i co daje czytanie pociechom, ale dzięki zawiązaniu oczu i kilku prostym sztuczkom również mogli doświadczyć, że czytanie angażuje wszystkie zmysły, nie tylko wzrok.

biblioteka-kepno-dzieje-sie-chusty-relacja (7)
Podczas drugiej części spotkania gość Biblioteki, Hanna Tomalik, zaprezentowała, jak bezpiecznie nosić dzieci w chustach i nosidłach. Dlaczego to ważne? Bo to nie tylko sposób na zapewnienie naszym maleństwom bliskości i poczucia bezpieczeństwa, ale też doskonały sposób, by odciążyć kręgosłup rodzica i ukoić kolki maluszka.

biblioteka-kepno-dzieje-sie-chusty-relacja (5) (Copy)Dzięki chuście/nosidle rodzic może także zachować wolne ręce, co pozwala m.in. na ułatwienie korzystanie z zasobów Biblioteki – i właśnie dlatego Hanna Tomalik udostępniła dla Biblioteki chustę i nosidło (dziękujemy!). Dzięki temu działa już u nas „Biblioteka Chustowa” – rodzice lub opiekunowie z małymi dziećmi mogą wypożyczyć chustę/nosidło w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na czas przebywania w Bibliotece. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.waszabiblioteka.pl w zakładce „Kluby” – „Biblioteka Chustowa”. Zapraszamy do korzystania!

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1118
Laski: Umowa na budowę przedszkola w podpisana

12 stycznia 2018 roku roku w Urzędzie Gminy Trzcinica została zawarta umowa na „Przebudowę z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski”....

Zamknij