Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: narkotyki w aucie

W nocy 28 stycznia br. oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o kontroli drogowej, którą podjęli na terenie jednego z kępińskich osiedli, dzielnicowi KPP w Kępnie.

Kontroli poddano volkswagena i jego 19-letniego kierowcę. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci zauważyli, że zachowuje się nietypowo. Myśleli więc, że młody kierowca jest nietrzeźwy. Jednak badanie alkotesterem nie wykazało, aby znajdował się pod wpływem alkoholu. Dlatego też policjanci zbadali go narkotesterem. Wykazał on, że kierowca był pod wpływem amfetaminy.

Narkotyki w aucie - Kępno

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze odkryli na tylnym siedzeniu samochodu kilkaset małych woreczków foliowych z zapięciem strunowym oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych z zawartością białego proszku o łącznej wadze 0,5 kg oraz substancje spożywcze z zawartością keratyny, która służyła do mieszkania z porcjami narkotyków. Młody kierowca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Narkotyki w aucie - Kępno

Wstępne badania wykazały, że w woreczkach znajdowała się amfetamina i methamfetamina. Muszą one jednak zostać potwierdzone przez biegłego sądowego z zakresu narkotyków. 19-latek został zatrzymany i wstępnie przesłuchany. Nie jest wykluczone, że sprawa będzie mieć charakter rozwojowy. Prokurator Rejonowy w Kępnie zadecyduje o przedmiocie postawionych w tej sprawie zarzutów. Za jazdę pod wpływem narkotyków młody człowiek straci także prawo jazdy.

Narkotyki w aucie - Kępno

19-latek jest dobrze znany kępińskiej policji. Był już wcześniej zatrzymywany w sprawach narkotykowych. Zaledwie tydzień temu policjanci zatrzymali go z około 21 porcjami narkotyków a kolejnych kilkadziesiąt gramów odnaleźli podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania.

Narkotyki w aucie - Kępno

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Babci i Dziadka w gminie Trzcinica
Dzień Babci i Dziadka w gminie Trzcinica

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień. Uroczystości z tej okazji są tradycją wpisaną w repertuar imprez na terenie Gminy...

Zamknij