Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Monika Wojciechowska w męskim turnieju

W dniu 25 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyła się druga edycja Regionalnego Turnieju Młodego Mechanizatora dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie reprezentowało trzech uczniów: 1. Monika Wojciechowska z kl. III TB (zawód technik agrobiznesu). 2. Eryk Głowik z kl. II TC (zawód technik agrobiznesu). 3. Błażej Wrzalski z kl. II TC (zawód technik agrobiznesu). Uczniów do Turnieju przygotowywał Jacek Samulski, nauczyciel ZSP Nr 2 w Kępnie.
Jak się okazało Monika Wojciechowska była jedyną uczestniczką w tej typowo męskiej rywalizacji, której tematyka odpowiadała zwłaszcza uczniom uczącym się w zawodzie technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

zsp2-5
Pierwszym etapem Turnieju był test wielokrotnego wyboru, w którym Monika zajęła doskonałe IV miejsce. Następnie odbyła się część praktyczna składająca się z siedmiu elementów:
1. Jazda sprawnościowa ciągnikiem Zetor 5320 z piłką na talerzu Stewarta.
2. Rozpoznawanie środków smarnych.
3. Rozpoznawanie rodzajów ogumienia ciągników i pojazdów rolniczych.
4. Obsługa techniczna ciągnika rolniczego Ursus C-330.
5. Obsługa techniczna opryskiwacza – m.in. wymiana dyszy i kalibracja.
6.Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
7.Wykonywanie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej w gospodarstwie.

zsp2-4

W wyniku zaciętej rywalizacji Monika Wojciechowska zajęła łącznie X miejsce i otrzymała nagrodę specjalną dla jedynej dziewczyny biorącej udział w II Regionalnym Turnieju Młodego Mechanizatora. Moniko – duże uznanie za odwagę i udział w rywalizacji zdominowanej przez chłopców. Opiekunem uczniów na Turnieju był Jan Kokot, nauczyciel ZSP Nr 2 w Kępnie.

Jan Kokot

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
kepno-biblioteka-5
Kępno: Wystawa „Dziecko” na Dzień Dziecka

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Dziecko". Ekspozycja pozostanie...

Zamknij