Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: W 2017 roku powstanie lądowisko

Prawdopodobnie do końca następnego roku zostanie wybudowane wyniesione lądowisko dla śmigłowców ratowniczych na dachu kępińskiego szpitala.

6 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę podmiotów które w drugiej kolejności uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie znalazł się na 11 miejscu listy rankingowej i tym samym uzyskał 85 – procentowe dofinansowanie w wysokości 2 307 750,00  zł, przy niewielkim wkładzie własnym szpitala wynoszącym 407 250,00 zł.

Jak się okazuje Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło na konkurs kwotę 160 mln zł, jednak postawiło tak wygórowane wymagania, że szpitale powiatowe nie miały szans otrzymać dotację. W związku z tym niewielka ilość małych szpitali się o nią starała. W ramach pierwszego naboru rozdysponowano niewielką kwotę ok. 70 mln zł. Zatem obniżono kryteria i w ten sposób kępiński szpital zakwalifikował się do programu. Za przygotowanie dokumentacji do programu odpowiedzialni byli wicedyrektor SP ZOZ Marian Olejniczak oraz sekretarz Starostwa Powiatowego w Kępnie Magdalena Osada.

kepno-ladowisko-3Lądowisko z całą pewnością podniesie rangę kępińskiego szpitala w mentalności pacjentów ale nie jest to główny powód jego budowy.

Do tego również obliguje obowiązujące nas rozporządzenie Ministra Zdrowia, dotyczące oddziałów ratunkowych, które wyraźnie mówi, że jeżeli nie będzie przy SOR lądowiska to niestety kontrakty na SOR nie będą zawierane. Na ten moment nie mamy żadnych informacji jakie podejmie kroki ministerstwo w przypadku tych szpitali, które tego lądowiska nie mają. Liczymy na to, że termin zostanie wydłużony, bo niestety opiewa on na 1 stycznia 2017 roku. Ale w związku  z tym że  rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 października, każdy kto zna możliwości przetargu i wybudowania takiego obiektu misi sobie zdawać sprawę z tego, że ten termin nie jest możliwy do dotrzymania. Żeby jako Powiat sprostać wymogom tego rozporządzenia jesteśmy zobligowani do wybudowania tego lądowiska i na ten temat nie ma żadnej dyskusji. - wyjaśniła wicestarosta Grażyna Jany.

kepno-ladowisko-2

Płyta lądowiska będzie miała wymiary 21 x 21 metrów i będzie zlokalizowana na dachu budynku nad oddziałem dziecięcym.

kepno-ladowisko-4W składzie infrastruktury lądowiska znajdzie się winda (zostanie przebudowana istniejąca winda), ewakuacyjna klatka schodowa, zadaszone pomosty oraz wszelkie urządzenia potrzebne do właściwego funkcjonowania obiektu.

kepno-ladowisko-1

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Kolizja w Mroczeniu

19 października br. około godz. 16.30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o kolizji drogowej w Mroczeniu....

Zamknij