Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Wmurowali kamień węgielny

W poniedziałek 4 grudnia na ul. Przemysłowej w Kępnie wmurowano kamień węgielny pod budowę nowych budynków mieszkalnych.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Mieszkanie Plus. W dwóch blokach powstanie łącznie 36 mieszkań o pełnym standardzie, z przyporządkowanym jednym miejscem parkingowym oraz placem zabaw dla dzieci.

wmurowanie-kamienia-węgielnego-Kepno-poznańska-miszekanie-plus (4)

Inwestycja nie jest finansowana z budżetu Gminy, ani też bezpośrednio z budżetu Spółki Towarzystwa Budowniczego do niedawna ADM. Inwestycja finansowana jest ze środków pozyskanych z Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego. Osoby, które otrzymają mieszkania będą przez 25 lat w ramach czynszu mogły stopniowo nabierać własność  – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Piotr Psikus. Kępno to jedno z pierwszych miast w Polsce które dołączyło do programu Mieszkanie Plus. Pozwoli to na sfinansowanie budowy mieszkań dla wielu młodych rodzin nie tylko z samego miasta, ale również z okolicznych miejscowości, za czym niewątpliwie idzie rozwój gminy. Mieszkania oddane do użytku zostaną we wrześniu przyszłego roku.

wmurowanie-kamienia-węgielnego-Kepno-poznańska-miszekanie-plus (15) wmurowanie-kamienia-węgielnego-Kepno-poznańska-miszekanie-plus (17)
Poświęcenia aktu erekcyjnego dokonali Ks. Jerzy Palpuchowski, proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Kępnie oraz ks. Marek Otręba, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Poznańskiej w Kępnie. Oprócz burmistrza Kępna wmurowania kamienia węgielnego dokonał również Prezes Zarządu Spółki Towarzystwa Budownictwa Społecznego Radosław Pieles, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Radni Rady Miejskiej w Kępnie, kierownicy budowy oraz osoby zaangażowane w powstanie inwestycji.

wmurowanie-kamienia-węgielnego-Kepno-poznańska-miszekanie-plus (23)

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP: Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie.   BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA W KAWIARNI – 1 osoba z...

Zamknij