Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Groził i znęcał się

Groził współdomownikom pozbawieniem życia, znęcał się nad nimi, przykładał broń do głowy a następnie dzwonił na policję skarżąc się na swój los i informując, że zamierza wysadzić się w powietrze. Interweniowała Grupa Realizacyjna, która zatrzymała agresora.

20 kwietnia w godzinach wieczornych oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o awanturującym się 46-latku z Kępna. Mężczyzna miał grozić swoim współdomownikom między innymi pozbawieniem życia i znęcać się nad nimi psychicznie. Feralnego dnia przyłożył współmałżonce do głowy przedmiot przypominający broń i groził jej, że wyrzuci ją przez okno lub zastrzeli.Gdy po raz pierwszy tego wieczoru policjanci przyjechali do mieszkania agresora, nie zastali go już w domu. Zabezpieczyli natomiast broń, która została użyta do zastraszenia domowników. Odnalezienie 46-latka nie było trudne. Sam zadzwonił do mundurowych skarżąc się na swoje życie i grążąc, że wysadzi się w powietrze odkręcając gaz lub rzuci się pod auto. Sytuacja, z uwagi na to, iż mężczyzna mieszkał w budynku wielorodzinnym, była bardzo niebezpieczna.Do akcji wezwano policjantów Grupy Realizacyjnej, którzy błyskawicznie ujęli 46-latka. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promila alkoholu.Został osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz policjanci przeprowadzą postępowanie, w którym ustalą jak długo 46-latek znęcał się nad domownikami. Sprawdzą też broń gazową, którą mężczyzna posiadał w domu oraz czy ma on zezwolenie na jej posiadanie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja - Kępno
Kępno: Nieszczęśliwa wróżba

Dobra wróżbę i szczęście miała otrzymać 38-latka, która zdecydowała się na skorzystanie z usług nieznanych jej kobiet obcej narodowości. Niestety,...

Zamknij