Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Dzieci wypoczywały

Gmina Kępno nie zapomniała o najmłodszych jej mieszkańcach. Letni wypoczynek dla dzieci zorganizowany został zarówno w ramach programu ,,Zielone wakacje z profilaktyką” jak i przez stowarzyszenia, które na ten cel uzyskały dotacje z budżetu Gminy Kępno.

DSC_0769„Zielone wakacje z profilaktyką” adresowane były dzieci klas I-IV ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kępno. W sumie podczas dwóch turnusów w bezpłatnych półkoloniach wzięło udział aż 120 dzieci. W pierwszym turnusie uczestniczyli uczniowie z Mikorzyna, Kierzna, Myjomic, Świby, Olszowy, SP nr 1 w Kępnie. Zaś od 16 lipca w półkoloniach wzięły udział dzieci z Krążkowych, Hanulina, Osin, Szklarki Mielęckiej, Borku Mielęckiego, oraz SP nr 3 w Kępnie.
Podczas półkolonii nie było miejsca na nudę. Uczestnicy korzystali z obiektów sportowych: hali widowiskowo-sportowej czy basenu zewnętrznego. Półkolonie były dobrą okazją do poznania działalności kępińskich instytucji i zwiedzania zabytków. Dzieci odwiedziły zabytkową wieżę Wodociągów Kępińskich, Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, OSP Kępno, a także Radio Sud. Uczestnicy kolonii doskonale bawili się podczas wycieczek do gospodarstwa agroturystycznego. Kępiński samorząd zadbał także o bezpieczny dowóz, opiekę, wyżywienie uczestników.

DSC_0860Gmina Kępno dofinansowała w tym roku organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Letni wypoczynek dla najmłodszych w tym roku zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom”, które na kolonie pn „ Profilaktyka na górskim szlaku” uzyskało 33.630 zł dotacji z budżetu Gminy Kępno. Z kolei dzięki dofinansowaniu w kwocie 30.000 zł z wypoczynku skorzystają również uczestnicy kolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Działań Psychoaktywnych. W połowie lipca zakończyły się półkolonie sportowe z tenisem zorganizowane przez Kępiński Klub Tenisowy. Dzięki finansowemu wsparciu półkolonii w kwocie 7.000 zł Gminy Kępno z wypoczynku skorzystało 35 dzieci z naszej gminy w wieku 7-12 lat. Podczas tegorocznych wakacji wypoczynek adresowany do osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu Gminy w wysokości 8.000 zł, zorganizowało także Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „Ołówek”.

 

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSC_8210-HDR
Kluczbork: Bezpłatne badania rezonansem magnetycznym

Bezpłatny rezonans magnetyczny w Vital Medic w Kluczborku. Szpital podpisał kontrakt z NFZ. Od 1 lipca 2018 r. obowiązuje nowa...

Zamknij