Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Czytelnia na lato!

Czytelnia to nie tylko miejsce, gdzie uzyskać można specjalistyczną wiedzę z poszczególnych dziedzin. To także możliwość zagospodarowania wolnej chwili, gdy umówiliśmy się z kimś, a do spotkania zostało trochę czasu, albo gdy czekamy na autobus – zamiast snując się po mieście, można wykorzystać czas efektywniej. Wystarczy przyjść do Czytelni i „przeczekać”, umilając sobie czas korzystając z Internetu albo czytając dostępną prasę: dzienniki, kolorowe poradniki, publicystykę bądź gazety lokalne.

Dodatkowo w przypadku czasopism z poprzednich miesięcy istnieje możliwość wypożyczenia ich do domu – informacje w nich zawarte pozostają przecież nadal aktualne (zwłaszcza jeśli mowa np. o tzw. „kolorowych gazetach”, zawierających porady i przepisy).

Dla uczniów Czytelnia daje możliwość nauki w skupieniu. Do pomocy zawsze pozostają pracownicy Biblioteki, którzy chętnie pomogą wyszukać potrzebne informacje albo skserują materiały. Na miłośników sztuki czekają przewodniki po znanych muzeach albo publikacje zawierające reprodukcje najważniejszych dzieł. Czytelnia dysponuje także obszernym zbiorem informacji o Kępnie i okolicy, które na pewno pozytywnie zaskoczą niejednego lokalnego patriotę.

Przez cały lipiec i sierpień w Czytelni odbywać się będzie wymiana książek – w ramach akcji „Książka za książkę” można odświeżyć domową biblioteczkę i wymienić przyniesione pozycje na zupełnie inne. Zasady są proste: ile książek się zostawi, tyle można zabrać ze sobą (maksymalnie 5), a jeśli zostawia się książki sprzed 2000 roku, tylko takie można wziąć w zamian. Oddane książki muszą być w dobrym stanie. Szczegóły akcji dostępne będą w Bibliotece i jej filiach, a także na facebooku Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie lub pod numerem telefonu: 62 7822092.

Czytelnia plakat

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
umowa-hanulin
Rusza przebudowa ul. Parkowej w Hanulinie

Gmina Kępno podpisała umowę na wykonanie inwestycji w Hanulinie. Przedmiotem umowy jest przebudowa ulicy Parkowej w Hanulinie. Teren budowy zostanie...

Zamknij