Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Biblioteka zaprasza na spotkanie

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na spotkanie z Markiem Krajewskim – popularnym autorem powieści kryminalnych, osadzonych zazwyczaj w realiach przedwojennego Wrocławia.

Plakat(1)Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godz. 17:30 w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie przy ul. Kościuszki 7.
Pochodzący z Wrocławia Marek Krajewski zadebiutował powieścią pt. „Śmierć w Breslau”. Jest to jednocześnie pozycja otwierająca cykl o Eberhardzie Mocku, pracowniku policji kryminalnej, rozwiązującym zagadki z mrocznego półświatka Wrocławia.
Styl pisarza wykształcił modę na tzw. „kryminał retro”, czyli osadzany w pierwszej połowie XX wieku. Szczegóły wplatane przez autora dotyczące przeszłości są niezwykle spójne i dokładne, co pozwala czytelnikom bardzo łatwo przenieść się w barwny świat lektury. W swojej twórczości Krajewski często wplata też elementy bliskie horrorom, sięga również po motywy dodające fabule aury tajemniczości, niezwykłości, takie jak tajne ugrupowania, sekty. Powieści, które do tej pory przetłumaczono m.in. na język angielski, niemiecki, rosyjski i francuski, wciągają od początku do końca.
Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny, jednak ze względu na popularność autora i duże zainteresowanie wydarzeniem wydawane będą bezpłatne wejściówki (dla osób bez wejściówek nie ma gwarancji miejsca siedzącego). Odebrać je można w Bibliotece w godzinach jej otwarcia.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dsc_0024
Otrzymali Nagrody Starosty Kępińskiego

12 października w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miała miejsce uroczystość wręczenia nauczycielom Nagród Starosty Kępińskiego z okazji Dnia...

Zamknij