Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Andrzej Kaczmarek opowiadał o Chinach

2 czerwca w Samorządowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Kaczmarkiem, inżynierem przebywającym w Chinach 7 lat, który opowiedział o kulturze i obyczajach panujących w Państwie Środka. Prelekcja zorganizowana została w ramach ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek”.

chiny-kepno-2Andrzej Kaczmarek zdecydował się radykalnie zmienić swoje życie, podejmując pracę jako konsultant w renomowanej chińskiej firmie projektującej i budującej instalacje do oczyszczania powietrza dla największych chińskich elektrowni. Jako jeden z nielicznych Polaków zdecydował się sprowadzić do Chin swoją rodzinę. Na piątkowym spotkaniu opowiedział m.in. o tym, jak wyglądało jego życie w 10 milionowym mieście, ale także o tempie przemian gospodarczych, o szkole i zasadach w niej panujących, o obyczajowości, ślubach, dzieciach, mieszkaniach, a także o popularnej na świecie medycynie chińskiej.

chiny-kepno-4Pan Andrzej przywiózł ze sobą liczne pamiątki, w tym otrzymany od rządu chińskiego medal przyjaźni, wykonany ze szczerego złota.

chiny-kepno-6Po spotkaniu przez długi czas odpowiadał na pytania zebranych gości, przybyłych w licznym gronie. Literatura podróżnicza cieszy się bowiem sporym zainteresowaniem wśród czytelników Biblioteki w Kępnie. Kiedy zatem nadarzyła się okazja, by bezpośrednio porozmawiać z kimś, kto poznał najdalsze zakamarki świata, nie sposób było jej nie wykorzystać.

Dorota Kwapisz

chiny-kepno-1chiny-kepno-3chiny-kepno-5

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
zsp2-4
Kępno: Monika Wojciechowska w męskim turnieju

W dniu 25 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyła się druga edycja Regionalnego Turnieju Młodego...

Zamknij