Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Akcja ochrony drzew w PBP

Od 1 lutego do 31 lipca 2016 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie prowadzi projekt dla młodzieży pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”.

PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”Pomysł, którego współautorem jest sama młodzież otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Równać Szanse 2015 – Regionalny Konkurs Grantowy, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Warsztaty integracyjne, które były poprzedzone spotkaniem organizacyjnym odbyły się w bibliotece powiatowej w sobotę, 20 lutego.

PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”Wiodącym tematem projektu jest ochrona drzew poprzez ich adopcję i symboliczne nadanie imion. Akcja zakłada możliwość kontynuacji działań przez wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli przyłączyć się do pomysłu i adoptować miejskie drzewa. Dzięki uczestnictwu w tej inicjatywie młodzi ludzie wezmą udział w wielu ciekawych warsztatach m.in.: tworzenia komiksu, planowania działań w przestrzeni miejskiej, wydają też książkę ze stworzonymi przez siebie komiksami oraz założą facebookową społeczność skupiającą ludzi, którzy kochają drzewa. Wspólne działania i realizacja bieżących pomysłów podniesie w młodzieży nie tylko poczucie sprawstwa i kompetencje społeczne, ale da im możliwość lepszego poznania lokalnego środowiska, co da im szansę realizacji kolejnych wspólnych inicjatyw w przyszłości.

PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”Na warsztatach integracyjnych uczestnicy mieli okazję m.in.: bliżej poznać siebie nawzajem, odkryć swoje mocne i słabe strony, wymienić się spostrzeżeniami na temat projektu oraz podzielić między siebie zadania. Gry i zabawy integracyjne przeprowadził z młodzieżą trener i animator kultury Mateusz Konieczny. Na kolejnym spotkaniu z lokalnym pasjonatem przyrody w sobotę 27 lutego uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, wybrać swoje drzewo i zgromadzić o nim jak najwięcej informacji, co przyda się przy tworzeniu scenariusza do mającego powstać komiksu.

PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”PBP Kępno - „Moje drzewo ma na imię Stasiek”

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczeństwo i higiena pracy w zagrodzie rolnika - seminarium w Kępnie
Kępno: Seminarium bhp dla uczniów i rolników

Regionalna Komisja ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie Indywidualnym dla Wielkopolski Południowej przeprowadziła w dniu 23 lutego 2016 r....

Zamknij