Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: 40 nowych miejsc przedszkolnych

Kolejne 40 nowych miejsc przedszkolnych w Gminie Kępno stworzonych dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs zostało złożonych 81 wniosków o dofinansowanie. Po weryfikacji wymogów formalnych do etapu oceny formalno-merytorycznej zostało zakwalifikowanych 81 wniosków o dofinansowanie. Ocena zakończyła się pozytywnym wynikiem dla 17 projektów z gmin; wśród jednych z najwyżej ocenionych wniosków znalazł się wniosek złożony przez Gminę Kępno.
Dzięki pozyskaniu dofinansowania, Gmina Kepno stworzy 40 dodatkowych miejsc zorganizowanych w dwóch lokalizacjach:
- na Osiedlu Odrodzenia w Kępnie
- przy ul. Przemysłowej w Kępnie (nowy blok budowany przez kępińską Spółkę TBS ).
W ramach dofinansowanego projektu sfinansowana zostanie:
- roczna, bieżąca działalność dwóch oddziałów przedszkolnych czynnych 9 godzin dziennie,
- dostosowanie obiektu na potrzeby przedszkola,
- wyposażenie w meble i pomoce dydaktyczne,
-uruchomienie bezpłatnych zajęć dodatkowych w przedszkolu (arteterapia).

Wartość pozyskanego dofinansowania: 476 210 zł – co stanowi 85% wartości całego projektu.
Nowe miejsca zostaną uruchomione już w kolejnym roku szkolnym 2018/2019. Opracowanie i złożenie wniosku przez Gminy Kępno, to odpowiedź na zapotrzebowanie na kolejne miejsca przedszkolne na terenie miasta.
Warto dodać, iż jest to już trzeci wniosek Gminy Kępno dotyczący tworzenia kolejnych miejsc przedszkolnych w tej kadencji, co jest na skalę województwa i całego kraju wynikiem umiejętności i skuteczności w pozyskiwaniu środków z programów unijnych.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dzien-babci-dziadka-swiba (3)
Dzień Babci i Dziadka w Świbie

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie mają swoje święto 21 i...

Zamknij