Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Obchody 3 Maja

W tym roku świętujemy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza nowoczesna konstytucja w nowożytnej Europie i druga na świecie.

W Kępnie uroczyste obchody rozpoczęła msza św w intencji Ojczyzny w kościele pw.  Św. Marcina w Kępnie. Następnie wszystkie delegacje przemaszerowały na Rynek.

3 maja w KępniePrzy pomniku odbywały się oficjalne obchody. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Piotr Psikus, wspominając historię i jej wielkie znaczenie dla współczesnego Polaka – Apeluję do każdego mieszkańca Ziemi Kępińskiej, by kroczył przez życie dumny z podniesioną głową. Jako Polak miłujący wartości i szacunek dla bliźniego.- powiedział burmistrz.

3 maja w Kępnie3 maja w KępnieNastępnie odbyło się  zaprzysiężenie kandydatów Związku Strzeleckiego z Kępna, Ostrzeszowa i Sycowa.

3 maja w Kępnie3 maja w Kępnie3 maja w KępniePo nim wszystkie delegacje władz samorządowych, urzędów, instytucji, stowarzyszeń złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Uroczystość zakończyła efektowna defilada pododdziałów Związku Strzeleckiego, strażaków i policjantów.

Tego dna na kępińskim Rynku można było także podziwiać wystawę zabytkowych pojazdów.

Wystawa zabytkowych pojazdówZnalazła ona wielu zwolenników, od najmłodszych dzieci po starszych fascynatów. 

 

 

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja - Kępno
Kępno: Kradł alkohol w markecie

Aż 23 kradzieże alkoholu w zaledwie 7 dni to wynik 35-latka z gm. Trzcinica, który okradał jeden z marketów w...

Zamknij