Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Obchody 3 Maja

W tym roku świętujemy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza nowoczesna konstytucja w nowożytnej Europie i druga na świecie.

W Kępnie uroczyste obchody rozpoczęła msza św w intencji Ojczyzny w kościele pw.  Św. Marcina w Kępnie. Następnie wszystkie delegacje przemaszerowały na Rynek.

3 maja w KępniePrzy pomniku odbywały się oficjalne obchody. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Piotr Psikus, wspominając historię i jej wielkie znaczenie dla współczesnego Polaka – Apeluję do każdego mieszkańca Ziemi Kępińskiej, by kroczył przez życie dumny z podniesioną głową. Jako Polak miłujący wartości i szacunek dla bliźniego.- powiedział burmistrz.

3 maja w Kępnie3 maja w KępnieNastępnie odbyło się  zaprzysiężenie kandydatów Związku Strzeleckiego z Kępna, Ostrzeszowa i Sycowa.

3 maja w Kępnie3 maja w Kępnie3 maja w KępniePo nim wszystkie delegacje władz samorządowych, urzędów, instytucji, stowarzyszeń złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Uroczystość zakończyła efektowna defilada pododdziałów Związku Strzeleckiego, strażaków i policjantów.

Tego dna na kępińskim Rynku można było także podziwiać wystawę zabytkowych pojazdów.

Wystawa zabytkowych pojazdówZnalazła ona wielu zwolenników, od najmłodszych dzieci po starszych fascynatów. 

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja - Kępno
Kępno: Kradł alkohol w markecie

Aż 23 kradzieże alkoholu w zaledwie 7 dni to wynik 35-latka z gm. Trzcinica, który okradał jeden z marketów w...

Zamknij