Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: 20.000 zł na konserwację fortepianu

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przyznał dotację w wysokości 20.000 zł dla Gminy Kępno na realizację zdania pod nazwą „Konserwacja zabytkowego fortepianu”.

Wniosek został złożony w konkursie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego.
28 czerwca br. podpisana została umowa z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację tego zadania.
Prace konserwatorskie prowadzone będą zgodnie z pozwoleniem przez Macieja Szarafińskiego. Został on wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego i posiada uprawnienia rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami, w dziedzinie instrumenty muzyczne, w specjalizacji: instrumenty fortepianowe.
Fortepian posiada wysoką wartość historyczną wyprodukowany został w Lipsku w 1890 r. Jest to fortepian skrzydłowy, salonowy, czarnopoliturowany. Klawiatura wykonana jest z kości słoniowej, półtony z drzewa hebanowego. Ma wyjątkowe brzmienie, mechanika jest typu wiedeńskiego. Fortepian na stałe znajduje się w Samorządowej Bibliotece Publicznej i tam odrestaurowany fortepian zostanie udostępniony odwiedzającym bibliotekę.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończenie wakacji w KOK
Wakacje w Kępnie

Podczas trwających wakacji Gmina Kępno realizuje bogaty program kulturalno - sportowy. Ofertę dla najmłodszych i nie tylko przygotował Kępiński Ośrodek...

Zamknij