Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

„Kępnianie z pasją”: Leszek Dąbrowski

W  ramach projektu „Kępnianie z pasją” realizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury, 20 lipca  odbyło się spotkanie z  komandorem wycieczek rowerowych w powiecie kępińskim  Leszkiem Dąbrowskim.

Na spotkanie przybyli miłośnicy czterech kółek i najbardziej  wierni rowerowym wojażom mieszkańcy Kępna i okolic. W sali Ośrodka Kultury  podziwiać można było pamiątki, foldery, mapy, zapiski i setki zdjęć z miejsc, do których dotarł Pan Leszek. Kępnianin opowiadał o  początkach swojej rowerowej przygody, o tym jak to się wszystko zaczęło,  kiedy po swoim ślubie wyjechał z Kępna, a później bardzo chciał do niego powrócić i powrócił właśnie na rowerze.Spotkanie Leszek Dąbrowski

Od tego czasu  jeżdżę na rowerze – mówi Pan Leszek Dąbrowski. Do dziś na dwóch kółkach zwiedził prawie całą Europę. Każda wyprawa jest przez niego  skrupulatnie  przygotowana, zabiera ze sobą podstawowy ekwipunek  i zawsze obowiązkowo aparat fotograficzny. O miejscach, które zwiedził i o ludziach, których spotyka  na trasie, opowiadał z wielkim sentymentem.  Z każdej wyprawy  przywozi pamiątki, foldery, fotografie. Miejsca, do których dociera, szczegółowo  opisuje w swoim notatniku. Owiany wiatrem i mokry od deszczu, ale zawsze szczęśliwy, że cel  trasy został osiągnięty.  Jego rower służy mu niezmiennie  od 20 lat  i jak sam mówi, „być może przydałby się nowy”.  Pan Leszek ma jeszcze wielkie plany i marzenia związane z rowerowymi eskapadami. Chce wyjechać do Smoleńska, na Ukrainę i do Hiszpanii. Ze względu na to, że nie może teraz pozwolić sobie na bardzo długi urlop, plany te przeniósł na czas, kiedy przejdzie na emeryturę.

Po spotkaniu Pan Leszek Dąbrowski stanął na czele rajdu rowerowego  zorganizowanego przez KOK. W tym roku rajd prowadził na Górę Krzyża – najwyższy szczyt Wielkopolski – oficjalnie Kobylą Górę mającą 284 m.n.p.m.  Trasa wycieczki, licząca 19 kilometrów w jedną stronę,  wiodła spod siedziby KOK na ulicy Broniewskiego, przez Osiny, Mielęcin, Czermin i Marcinki.  Pomimo upału wszyscy cali i zdrowi wjechali na Kobyla Górę (trasa rajdu zabezpieczona była przez policję oraz ratownika medycznego).

                                          Rajd Leszek DąbrowskiRajd Leszek Dąbrowski

Po godzinnym odpoczynku, któremu towarzyszyły głównie  rozmowy dotyczące  rowerowej pasji, uczestnicy rajdu udali się w drogę powrotną do domu.

Rajd z Leszkiem Dąbrowskim

Opracowano na podstawie materiałów Kępińskiego Ośrodka Kultury.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maraton Rowerowy "Bez barier"
Maraton „Bez barier” w Kępnie

26 lipca na kępiński rynek dotarli uczestnicy Integracyjnego Maratonu Rowerowego "Bez barier". Niepełnosprawni rowerzyści pokonali trasę Wrocław-Warszawa w ciągu zaledwie 20...

Zamknij