Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępińskie Amazonki uczestniczyły w „Szlachetnej paczce”

Kępiński Klub „Amazonki” w tym roku po raz pierwszy uczestniczył w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
W związku z faktem, że na terenie Kępna nie działa agenda „Szlachetnej Paczki”, Amazonki wybrały najbliżej położony oddział w Ostrzeszowie. Za pomocą strony internetowej wybrały też rodzinę, której postanowiły pomóc. Jest to rodzina 3 osobowa – małżeństwo wychowujące 14-letniego syna. Kobieta zmaga się chorobą nowotworową, co miało wpływ na decyzję „Amazonek”.

Szlachetna Paczka i kępińskie Amazonki
- Zakres potrzeb rodziny był wyzwaniem nie tylko dla nas, lecz także dla wielu członków naszych rodzin oraz wielu naszych znajomych – informuje Prezes Kępińskiego Klubu „Amazonki” Danuta Szpakowska. – W krótkim czasie udało nam się zebrać wszystkie rzeczy wymienione w potrzebach dla wybranej rodziny, w tym między innymi 1,5 tony węgla, lodówka, odzież, obuwie, artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, kosmetyki oraz drobne prezenty dla każdego z członków rodziny.

Szlachetna Paczka i kępińskie Amazonki

Zgromadzone dary zostały zapakowane w 13 paczek, które zostały zawiezione do Ostrzeszowa. Rozmiar zgromadzonej pomocy zaskoczył nawet tamtejszych wolontariuszy. „Amazonki” otrzymały już telefoniczne potwierdzenie, że całość zebranej pomocy została dostarczona do wybranej rodziny i sprawiła jej wielką radość.
- Cieszymy się, że naszym działaniem potrafiłyśmy sprawić radość osobom które znalazły się w trudnej sytuacji – podkreśla Danuta Szpakowska. – Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować nie tylko koleżankom z Kępińskiego Klubu „Amazonki”, lecz również wielu bezinteresownym osobom, które pomogły nam w realizacji tej wspaniałej inicjatywy. Szkoda, że „Szlachetna Paczka” nie ma swojej agendy w Kępnie, bo zapewne na terenie naszego powiatu są rodziny, którym można chociaż w ten sposób sprawić wiele radości a zarazem pomóc.

Szlachetna Paczka i kępińskie AmazonkiSzlachetna Paczka i kępińskie Amazonki

Opracowano na podstawie materiałów UMiG Kępno.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
96 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Kępno
Oddano hołd Powstańcom Wielkopolskim

W sobotę, 27 grudnia na kępińskim Rynku odbyła się uroczystość upamiętniająca 96. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Burmistrz Miasta i Gminy...

Zamknij