Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępiński Budżet Obywatelski

Do 14 września można zgłaszać zadania do Kępińskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu mieszkańcy mogą zrealizować własne pomysły i zmieniać wizerunek najbliższego otoczenia.

Ze środków budżetu mogą być realizowane zadania należące do zadań własnych Gminy Kępno oraz możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego. Planowane do realizacji inwestycje powinny być zlokalizowane na mieniu Gminy Kępno a ich koszt nie może przekroczyć 50.000,00 zł brutto.

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu gminy Kępno, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 300 tys. złotych. Uczestnicząc w Budżecie Obywatelskim mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Dzięki temu mieszkańcy mogą zrealizować własne pomysły i zmieniać wizerunek otoczenia.

Projekt (zadanie) może zgłosić każda osoba zamieszkująca na terenie Gminy Kępno, której propozycja uzyska poparcie mieszkańców. Trzeba pamiętać, że jedna osoba może zgłosić tylko jeden projekt. Dotychczas zrealizowane zostały w ramach KBO m.in.: skwer na ul. Spółdzielczej, plac zbaw przy szpitalu, rozbudowa Street Workout Parku oraz Wyspa Relaksu na os. Mściwoja.

Propozycję projektu należy złożyć na formularzu zgłoszenia dostępnym na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie (www.kepno.pl) oraz w Punkcie Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie. Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Kępiński Budżet Obywatelski na 2019” w Punkcie Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie, ul. Ratuszowa 1, 63-600 Kępno
http://www.kepno.pl/a…/kepinski-budzet-obywatelski-2019.html

KBO

Updated: 31 sierpnia 2018 — 10:45
Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSC_1328
Kępno: Posiedzenie ZZMP

Pierwszy raz w Kępnie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. W piątek, 24 sierpnia, członkowie Zarządu dyskutowali na temat...

Zamknij