Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kempa, Grabowski i Mroziński popierają Szczęsnego

Podczas konferencji prasowej, w dniu 21 listopada 2014 r. kandydaci na burmistrza Miasta i Gminy Kępno, którzy nie dostali się do drugiej tury wyborów jednoznacznie poparli Szymona Szczęsnego.

Aniela Kempa, Jakub Grabowski i Andrzej Mroziński uznali, iż swój głos oddadzą nie na Piotra Psikusa ale na Szymona Szczęsnego. Jednoznacznie wszyscy odcięli się od jakichkolwiek porozumień względem stanowisk oraz uzgodnień programowych. Zatem wygląda to nie na nową koalicję ale publiczne poparcie kandydata na burmistrza.

Niektórych zaskakuje taki gest w wykonaniu obecnej burmistrz. Ta, która stanowczo krytykowała Szymona Szczęsnego (głównie fakt potajemnego nagrywania rozmów z nią), teraz uznała, że jest on dobrym kandydatem. Nie ma jednak się czemu dziwić, gdyż spięcia na linii Kempa-Szczęsny są tylko drobnymi sprzeczkami w porównaniu do konfliktów Kempa-Psikus. Obecna burmistrz powiedziała, że trzeba odciąć się od przeszłości i patrzeć w przyszłość.

Podczas konferencji nie obyło się bez krytyki kontrkandydata Szczęsnego. Andrzej Mroziński dość ostro wypowiedział się o Piotrze Psikusie twierdząc, że ten nie spełnia standardów etycznych poprzez nie wypełnienie wyroku sądu (nie publikując w gazecie sentencji).

Szymon Szczęsny podkreślił, że ma zdolność koalicyjną, gdyż nie jest obecnie skonfliktowany z żadnym ugrupowaniem w Radzie MiG Kępno.

Czy poparcie kandydatów z pierwszej tury pomoże Szymonowi Szczęsnemu zniwelować przewagę z poprzedniego głosowania, jaką miał nad nim Piotr Psikus?

Szczęsny, Kempa, Grabowski, Mrozinski, Dąbrowski - Kępno

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akustyczny koncert Marceliny
Akustyczny koncert Marceliny

2 listopada br. w Caffe & Pub Gramophone w Kępnie odbył się akustyczny wieczór muzyczny z gwiazdą wieczoru Marceliną. W...

Zamknij