Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kapitalny remont dachu

Trwają prace remontowe na obiekcie szkolnym w Nowej Wsi Książęcej. Tuż po zakończeniu roku szkolnego na budynku Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej rozpoczął się kapitalny remont dachu.

Wymiana pokrycia dachowego zaplanowana była już na zeszłoroczny okres wakacyjny, ale z uwagi na sprzeciw Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Starosty Kępińskiego, którzy nie wyrazili zgody na nowe pokrycie z blachodachówki, roboty budowlane musiały zostać przeniesione na kolejny rok. Ostatecznie, aby zachować zabytkowy charakter budynku, nowe pokrycie dachowe zostanie wykonane z blachy powlekanej łączonej na rąbek stojący.

17 czerwca została podpisana stosowna umowa na roboty budowlane z firmą KiK z Ostrzeszowa,  wyłonioną w drodze zapytania ofertowego. Termin zakończenia realizacji zadania został ustalony na 22 sierpnia 2014 r. Koszt wymiany pokrycia dachowego wyniesie 137,4 tys. zł.

dach0 Remont dachu

Źródło Gmina Bralin.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wójt Grzegorz Hadzik
Gmina Trzcinica w rankingu „Rzeczpospolitej”

14 lipca 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników X jubileuszowej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2014. Od dziesięciu...

Zamknij