Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

„Jutrzenka” na kępińskim Rynku

W piątek 14 sierpnia na kępińskim Rynku odbył się koncert Chóru Jutrzenka w ramach cyklu „Muzyczne Lato w Kępnie”.

Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury.

Chór Jutrzenka został powołany w Kępnie w lutym 1989r. z pomysłu Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kępnie. Dyrygentem od samego początku jest Cecylia Płaza, która z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz Chóru. Prezesem Chóru do 2010 roku była Henryka Lubryka, następnie funkcję tą objął Tadeusz Piecuch. Chór Jutrzenka należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Dętych w Ostrowie Wlkp.

chór Jutrzenka

Chór Jutrzenka wykonał kilkanaście utworów o tematycze biesiadno-rozrywkowej oraz „Piosenkę o Kępnie”, wywołując wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

Obecnie w Chórze śpiewa ok. 30 osób. „Jutrzenka” śpiewa pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, religijne oraz kolędy. Występuje w Kępnie i w okolicznych miejscowościach na spotkaniach integracyjnych, w Klubach Seniora, dla Polskiego Związku Niewidomych, w Domach Opieki Społecznej. Chór bierze udział w warsztatach muzycznych, przeglądach i konkursach, zdobywając cały czas nagrody i wyróżnienia.

chór Jutrzenka 2 chór Jutrzenka 3

Źródło: www.kok-kepno.org

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
V Turniej Piłki Siatkowej Krzyżowniki 2015 (2)
Turniej Siatkówki Plażowej w Krzyżownikach

W Krzyżownikach odbył się V Turniej Siatkówki Plażowej. Miejscowi strażacy na czele z Naczelnikiem OSP w Krzyżownikach, Tomaszem Banaszczykiem zadbali o...

Zamknij