Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Jubileusze małżeństw w Trzcinicy

W dniu 16 października 2014 r. w Trzcinicy obchodzone były żelazne, diamentowe i złote gody Pożycia Małżeńskiego.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona przez księdza Dziekana Wiesława Cieplika Proboszcza Parafii Trzcinica w kościele parafialnym w Trzcinicy.

Po uroczystej mszy Jubilaci udali się do Urzędu Gminy w Trzcinicy gdzie zostali przywitani przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joannę Gatner. Mija 65, 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem, dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać – powiedziała Joanna Gatner.

Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, który życzył zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego.
Na uroczystości były obecne władze gminy reprezentowane przez Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Mikołajczyka, Sekretarz Gminy Renatę Ciemny oraz Skarbnika Gminy Grzegorza Baraniaka.

Następnie pary, które obchodziły 50 lat Pożycia Małżeńskiego zostały odznaczone medalem za długoletnie pożycie małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 15 lipca 2014 r.
Jubilaci z rąk ks. Dziekana Wiesława Cieplika Proboszcza Parafii Trzcinica otrzymali listy gratulacyjne od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka.
Wszystkie obecne pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Przy wspólnej kawie dostojni Jubilaci mogli powspominać swoje wspólnie przeżyte lata i życzyć sobie wzajemnie kolejnych pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.

Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy

50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:
Stanisław i Bogdan Gąszczakowie
Jadwiga i Ryszard Gizlerowie
Janina i Kazimierz Jankowscy

60 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:
Kazimiera i Jan Gąszczakowie
Irena i Alojzy Trzeciakowie

65 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:
Janina i Maksymilian Maciejewscy

Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy Jubileusze małżeństwa w Trzcinicy

Opracowano na podstawie materiałów UG Trzcinica.
 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Narkotyki w samochodzie

22 października ok. godziny 1.00 policjanci zatrzymali w Kępnie do kontroli drogowej kierowcę Opla. Okazało się, że w samochodzie siedziało...

Zamknij