Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

W. Jankowski kontra A. Kopis (Łęka Opatowska)

Poznajmy lepiej kandydatów II tury wyborów wójta Gminy Łęka Opatowska.

Wszystkim kandydatom zadaliśmy identyczne pytania:

1. Jakie zalety dostrzega Pan u kontrkandydata?
2. Jakie najistotniejsze wady widzi Pan u konkurenta na stanowisko wójta?
3. Proszę o krótką autoprezentację swojej osoby (cechy osobowe, poglądy, doświadczenie itp. - bez programu wyborczego i planu inwestycji).

Poniżej prezentujemy odpowiedzi.

Witold Jankowski

Witold Jankowski

Ad. 1. Zręczne manipulowanie ludźmi…

Ad. 2. Wszyscy o tym problemie wiedzą, nie chcę komentować…

Ad. 3. Urodziłem się 24 grudnia w Poznaniu. Z wykształcenia jestem politologiem – studia UAM w Poznaniu. Jestem żonaty, mam troje dzieci. W 1989 roku byłem współtwórcą Komitety Obywatelskiego na terenie Gminy Łęka Opatowska. W pierwszych wyborach do rad gmin zostałem wybrany przez Radę Gminy na wójta I kadencji w Gminie Łęka Opatowska. W latach 1998 – 1999 pełniłem funkcję kierownika Urzędu Rejonowego w Kępnie. Od 1999 roku pracowałem w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu jako inspektor kontroli. W pierwszych wyborach do rad powiatów zostałem wybrany radnym powiatowym. Od 2006 roku do chwili obecnej pełnię funkcję wójta Gminy Łęka Opatowska V i VI kadencji.

 

Adam Kopis

Adam-Kopis

Ad. 1. i 2. Nie jestem osobą, która jest od oceny drugiego człowieka w jakimkolwiek znaczeniu. Dzisiejszy świat ma wystarczająco wielu osobników, którzy wręcz „specjalizują się” w określaniu zalet i wad drugiego człowieka, a szczególnie tych drugich. Ja za takiego się nie uznaję, gdyż życie nauczyło i wciąż uczy mnie bardzo dużo, a dla mnie każdy z nas ludzi jest na swój sposób inny.

Ad. 3. Nazywam się Adam Kopis. Mam na tę chwilę nieskończone 45 lat. Mam wspaniałą żonę i dwie kochane córki. Wykształcenie wyższe. Za sobą prawie 20 letnią pracę w oświacie, a obecnie od 6 lat prowadzę własną działalność gospodarczą. W pracy samorządowej, z określonymi przerwami od 1989 roku, kiedy to jako młody człowiek byłem współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego na terenie Gminy Łęka Opatowska. W kadencji Rady Gminy 2006 – 2010 pełniłem funkcję zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy, a w zakończonej kadencji 2010 – 2014 pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Gminy w Łęce Opatowskiej. Doświadczenie w pracy samorządowej zdobywałem małymi kroczkami. Życie prywatne też bardzo wiele mnie nauczyło i wciąż każdego dnia uczy, postrzegania drugiego człowieka obok siebie przede wszystkim. To co mnie najbardziej cieszy, to fakt iż potrafię na tę chwilę stanąć i porozmawiać z każdym człowiekiem i pragnę tego nigdy nie zatracić. Gdyż każdy z nas ma swoją historię i swoje problemy. Mieszkańcy Opatowa i całej Gminy Łęka Opatowska znają mnie od zawsze i z każdej strony, a ich oddane na mnie głosy 16 listopada i na przedstawicieli mojego komitetu wyborczego – za które bardzo dziękuję - napawają z jednej strony wielką radością, a z drugiej są sygnałem od społeczeństwa, które widzi potrzeby ukierunkowanych zmian w naszej małej ojczyźnie.

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Psikus kontra Szczęsny
P. Psikus kontra Sz. Szczęsny (Kępno)

Poznajmy lepiej kandydatów II tury wyborów burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Wszystkim kandydatom zadaliśmy identyczne pytania: 1. Jakie zalety dostrzega Pan/Pani...

Zamknij