Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Połączeni pasją do Jaguarów

W niedzielę 23 marca odbyło się oficjalne „Otwarcie Sezonu Jaguar Club Poland 2014″.

Uczestnicy zlotu przyjechali z różnych zakątków Polski. W imieniu władz miasta na kępińskim rynku członków Jaguar Club Poland przywitał zastępca burmistrza Andrzej Tyra. W podziękowaniu za wsparcie w organizacji już kolejnej imprezy przedstawiciele samorządu oraz straż miejska otrzymali od przedstawicieli klubu pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie posiadaczy „Kocurów” poza celem integracyjnym, różnymi konkurencjami i zabawami miało charakter także charytatywny. Klubowicze postanowili pomóc pewnej rodzinie która znalazła się bardzo trudnej sytuacji organizując na jej cel licytację. Między innymi przedmiotem aukcji był klubowy plakat z podpisami uczestników rajdu oraz władz miasta.

W Kępnie jest powołany oddział klubowy o nazwie ”Sekcja Czterech Granic Jaguar Club Poland”. W skład tego oddziału wchodzą również takie miasta jak: Kalisz, Oleśnica, Kluczbork i Wieruszów. Na dzień dzisiejszy mamy w tej sekcji 8 osób ale widzimy ciągłe zainteresowanie klubem i mam nadzieję że będzie nas więcej właśnie dzięki takim imprezom jak dzisiejsza – mówi Robert Dziki, główny organizator zlotu.

Na kępińskim rynku można było podziwiać samochody z różnych rejonów Polski. Dlaczego akurat tutaj został zorganizowany zlot?

Dlatego że ja jestem z Kępna (śmiech) – wyjaśnia Robert Dziki. Bardzo dobrze współpracuje nam się z władzami miasta i jednostkami porządkowymi. Poza tym są tutaj też posiadacze jaguarów, którzy udzielając się w naszym klubie pomagają i wspierają nas. Poza tym Kępno jest prawie w środku Polski i łatwo tu z różnych stron dojechać – dodaje.

Członkowie Jaguar Club Poland spotykają się już od kilku lat w różnych miejscach, w Kępnie są po raz trzeci. Jest to elitarna marka, rzadko spotykana na ulicach i ma swój niepowtarzalny urok, samochody mają ciekawą linię i sporo wielbicieli. Forum na którym jesteśmy zrzeszeni działa już od 2008 roku ale wcześniej również się spotykaliśmy.

Niestety trudno jest wszystkich klubowiczów zebrać w jednym miejscu ale ci najbardziej zagorzali przyjeżdżają. W niedalekiej przyszłości mamy zamiar zarejestrować formalne stowarzyszenie. – opowiada Aleksander Pol – członek zarządu klubu.

Mimo niesprzyjającej pogody zainteresowani mieszkańcy mogli podziwiać auta zarówno te stare, już zabytkowe jak i nowoczesne sportowe „koty”. Według informacji od organizatorów zjazdu mają one wartość od 5.000 do 150.000 zł. Po południu uczestnicy zlotu udali się na wspólne świętowanie do zajazdu „Na Wilku”.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedszkole w Laskach
Zaplanowano budowę przedszkola w Laskach

W Zespole Szkół w Laskach odbyło się spotkanie w sprawie projektu budowy przedszkola. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Trzcinica...

Zamknij