Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Połączeni pasją do Jaguarów

W niedzielę 23 marca odbyło się oficjalne „Otwarcie Sezonu Jaguar Club Poland 2014″.

Uczestnicy zlotu przyjechali z różnych zakątków Polski. W imieniu władz miasta na kępińskim rynku członków Jaguar Club Poland przywitał zastępca burmistrza Andrzej Tyra. W podziękowaniu za wsparcie w organizacji już kolejnej imprezy przedstawiciele samorządu oraz straż miejska otrzymali od przedstawicieli klubu pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie posiadaczy „Kocurów” poza celem integracyjnym, różnymi konkurencjami i zabawami miało charakter także charytatywny. Klubowicze postanowili pomóc pewnej rodzinie która znalazła się bardzo trudnej sytuacji organizując na jej cel licytację. Między innymi przedmiotem aukcji był klubowy plakat z podpisami uczestników rajdu oraz władz miasta.

W Kępnie jest powołany oddział klubowy o nazwie ”Sekcja Czterech Granic Jaguar Club Poland”. W skład tego oddziału wchodzą również takie miasta jak: Kalisz, Oleśnica, Kluczbork i Wieruszów. Na dzień dzisiejszy mamy w tej sekcji 8 osób ale widzimy ciągłe zainteresowanie klubem i mam nadzieję że będzie nas więcej właśnie dzięki takim imprezom jak dzisiejsza – mówi Robert Dziki, główny organizator zlotu.

Na kępińskim rynku można było podziwiać samochody z różnych rejonów Polski. Dlaczego akurat tutaj został zorganizowany zlot?

Dlatego że ja jestem z Kępna (śmiech) – wyjaśnia Robert Dziki. Bardzo dobrze współpracuje nam się z władzami miasta i jednostkami porządkowymi. Poza tym są tutaj też posiadacze jaguarów, którzy udzielając się w naszym klubie pomagają i wspierają nas. Poza tym Kępno jest prawie w środku Polski i łatwo tu z różnych stron dojechać – dodaje.

Członkowie Jaguar Club Poland spotykają się już od kilku lat w różnych miejscach, w Kępnie są po raz trzeci. Jest to elitarna marka, rzadko spotykana na ulicach i ma swój niepowtarzalny urok, samochody mają ciekawą linię i sporo wielbicieli. Forum na którym jesteśmy zrzeszeni działa już od 2008 roku ale wcześniej również się spotykaliśmy.

Niestety trudno jest wszystkich klubowiczów zebrać w jednym miejscu ale ci najbardziej zagorzali przyjeżdżają. W niedalekiej przyszłości mamy zamiar zarejestrować formalne stowarzyszenie. – opowiada Aleksander Pol – członek zarządu klubu.

Mimo niesprzyjającej pogody zainteresowani mieszkańcy mogli podziwiać auta zarówno te stare, już zabytkowe jak i nowoczesne sportowe „koty”. Według informacji od organizatorów zjazdu mają one wartość od 5.000 do 150.000 zł. Po południu uczestnicy zlotu udali się na wspólne świętowanie do zajazdu „Na Wilku”.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedszkole w Laskach
Zaplanowano budowę przedszkola w Laskach

W Zespole Szkół w Laskach odbyło się spotkanie w sprawie projektu budowy przedszkola. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Trzcinica...

Zamknij