Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

IX Dni Gminy Trzcinica

11 czerwca 2017r. odbyły się IX Dni Gminy Trzcinica. Otwierając imprezę Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik powitał wszystkich Mieszkańców i Gości zachęcając do korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatora oraz życząc udanego popołudnia. Swoje życzenia przekazała także Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

trzcinica-6 trzcinica-7zRównolegle na Kompleksie Boisk ORLIK 2012 przeprowadzony został Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzcinica, Turniej Piłki Siatkowej oraz Mecz Orlików i Żaków. Dniom Gminy Trzcinica, towarzyszyły imprezy o charakterze rekreacyjnym i sportowo-kulturalnym. Wśród licznych atrakcji znalazły się występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach, występ Zespołu Laskowianie pod kierownictwem Pani Renaty Ciemny, prezentacje Sołectw Gminy Trzcinica. Gośćmi IX Dni Gminy Trzcinica 2017 była Kapela Ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy w Gminie Jasło z województwa podkarpackiego. Dzieci miały możliwość skorzystania z zabawy na dmuchanych zamkach oraz zabaw z animatorem. Podczas imprezy można było skorzystać z gastronomii przygotowanej przez organizatorów oraz Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzcinicy.
Występy rozpoczęli młodzi artyści z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy przedstawiając swoje zdolności wokalne i taneczne, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli uczestniczyć w prezentacji swoich umiejętności za co wręczone zostały im nagrody książkowe. Dzieci otrzymały również talony na bezpłatne zabawy w „dmuchanych zamkach”, które tego dnia były do ich dyspozycji. Atrakcją był także animator, który przygotował dla najmłodszych interaktywną zabawę z chustą animacyjną. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w przygotowanych zagadkach oraz chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie podziękowań dla Wiktorii Żłobińskiej, Julii Maryniak i Dawida Wyrwy za działanie w interesie społecznym oraz obywatelską postawę, dzięki której znaleziony przez nich portfel został zwrócony prawowitemu właścicielowi. Wójt Gminy złożył również podziękowania na ręce ich rodziców za trud wychowania.
Sołectwa z Gminy Trzcinica, przygotowały stoiska na, których prezentowany był potencjał artystyczny i zainteresowania mieszkańców. Ich celem było przybliżenie przybyłym mieszkańcom i gościom bogactwa oraz różnorodności twórczości rękodzielniczej i wytwarzanych produktów lokalnych.. Występy sceniczne Sołectw cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęły publiczność. Było dużo radości i humoru co wprowadziło przybyłych Mieszkańców i Gości w imprezowy nastrój. Nie zabrakło humorystycznych piosenek oraz tańców. W podziękowaniu Sołectwom za zaangażowanie w przygotowaniu prezentacji Wójt Grzegorz Hadzik, Sekretarz Renata Ciemny oraz Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk wręczyli dyplomy oraz słodkie upominki. Upominki Sołectwom wręczyła także Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska. Dużym zainteresowaniem okazał się występ gości – Kapeli Ludowej „Trzcinicoki” z Trzcinicy w Gminie Jasło, która popularyzowała folklor regionu podkarpackiego z dbałością o oryginalny miejscowy repertuar oraz z zachowaniem regionalnego stroju. Goście mieli możliwość zapoznania się z nowoczesną biblioteką, którą zaprezentowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość.
Po południu odbyło się podsumowanie rozgrywek sportowych, które wcześniej przeprowadzone zostały na boisku ORLIK. Odbywały się również mecze Żaków i Orlików.
W Turnieju Piłki Nożnej Sołectw udział wzięło 5 drużyn w tym dwie z Trzcinicy i po jednej z Lasek, Wodzicznej i Aniołki Pierwszej. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym bez spotkań finałowych typu „play off”, a o zajętym miejscu decydował bilans wszystkich rozegranych spotkań. W Turnieju Piłki Nożnej najlepsza okazała się drużyna z Lasek, II miejsce zajęła Trzcinica Old boys , a III miejsce Wodziczna. W Turnieju Piłki Siatkowej wystąpiły 3 zespoły: Kuźnica Trzcińska, która zajęła I miejsce, Laski zajęły II miejsce oraz Trzcinica, która zajęła III miejsce. Dyplomy, puchary i pamiątkowe statuetki wręczone zostały przez Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Mikołajczyka, Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika i Sekretarz Gminy Trzcinica Renatę Ciemny.
Dużo emocji wzbudził iluzjonista, który zaprezentował swoje magiczne zdolności manipulacyjne oraz triki serio jak i również w wersji komediowej. Wszystkich zebranych zaprosił na występ z dużą dawką czarów, podczas którego widzowie mieli okazję doświadczyć czegoś zaskakującego na własnej skórze.
Gwiazdą wieczoru był Zespół D-BOMB, który zabawiał licznie zgromadzoną publiczność prezentując swoje największe przeboje. Zespół świetnie wprowadził publiczność w atmosferę zabawy tanecznej. Popołudnie oraz wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Jak uzupełnia Wójt Gminy Grzegorz Hadzik – Chciałbym serdecznie podziękować za pomoc w organizacji IX Dni Gminy Trzcinica. Dziękuję dzieciom, uczniom oraz nauczycielom i rodzicom Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy. Dziękuję Druhom z jednostek OSP, chórowi „Laskowianie”, kapeli „Trzcinicoki”, ZERiI w Trzcinicy, Dyrektor GBP w Trzcinicy, pracownikom Urzędu Gminy w Trzcinicy, Sołtysom, Animatorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowywaniach. Gratuluję pomysłów oraz dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie stoisk i prezentacji poszczególnych Sołectw. Mieszkańcom i gościom dziękuję za tak liczne przybycie.

 

 

 

Updated: 19 czerwca 2017 — 18:40
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
forum-2
Nowe władze Powiatowego Forum Społeczno-Gospodarczego w Kępnie.

9 czerwca w Kępnie odbyło się V walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym wybrano nowe władze Forum w Kępnie. W zebraniu...

Zamknij