Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Inwestycje drogowe Gminy Kępno

Obecne władze Kępna dokonały weryfikacji dokumentacji inwestycji drogowych wykonanych we wcześniejszej kadencji, dzięki czemu „zaoszczędzono” ponad 150 tys. zł na ulicy Paderewskiego i ponad 650 tys. zł na „schetynówce” (aktualnie wykonywanym remoncie ulic w centrum Kępna). To pozwoliło nam na to, że inne inwestycje mogliśmy wprowadzić do budżetu, o których nawet nie myślano – powiedział burmistrz Piotr Psikus.

Burmistrz Piotr Psikus, z-ca burmistrza Artur Kosakiewicz - Kępno
Oprócz oszczędności, na zwiększenie zakresu inwestycji drogowych wpłynęło pozyskanie dodatkowych 70 tys. zł z funduszu na budowę dojazdowych dróg do gruntów rolnych (FOGR). Owe 70 tys. zł zwiększyły zakres tegorocznej dotacji do 195 tys. zł. W jej ramach wykonywana jest przebudowa drogi w Krążkowach (Olendry) – II etap. Inwestycja za prawie 330 tys. zł jest już praktycznie zakończona i oczekuje na odbiór.

Drugim zadaniem wykonywanym w ramach dotacji z FOGR jest przebudowa drogi gminnej przy cmentarzu w Olszowie planowana na prawie 280 tys. zł. Ma ona zostać zakończona do końca października.

Jesteśmy już po kolejnych przetargach. Jedno zadanie jeszcze do realizacji w 100% w tym roku – to budowa dróg w miejscowości Mikorzyn. Tam będą realizowane dwa nieduże odcinki drogowe. Dobrą informację mamy dla mieszkańców Kępna. Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę dróg na os. Jana Pawła II (ulice: Chopina, Moniuszki i Szymanowskiego), te końcówki ulic, które nie doczekały się do tej pory nawierzchni asfaltowej. Do końca czerwca przyszłego roku zostaną one zrealizowane a umowa będzie podpisana jeszcze w tym roku. – mówił zastępca burmistrza Artur Kosakiewicz.
Artur Kosakiewicz tłumaczył, że „oszczędności”, o których była mowa powstały przez zmianę konstrukcji, rezygnacji z robót, które obecnie nie musiały być realizowane. Jest to np. rezygnacja ze ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Potworowskiego, która na razie nie łączyłaby się z innym ciągiem, byłaby „ślepym odcinkiem”. Uproszczono też konstrukcje chodników (podbudowy), gdzie nie odbywać się będzie parkowanie samochodów a będzie tylko ruch pieszych. Kosakiewicz podkreślał, że owe zmiany nie wpłyną na trwałość dróg a urealnią konstrukcję do zapotrzebowań.

Więcej na filmie video z konferencji prasowej:

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dzien-edukacji-narodowej-gmina-kepnoIMGP1547
Kępno: Nagrodzono nauczycieli

Nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu gminy Kępno spotkali się 14 października na hali Kępińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, aby...

Zamknij