Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

III Dzień Kultury Chrześcijańskiej

III Dzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Jan Paweł II Ojcem nas wszystkich” został zorganizowany przez Towarzystwo Krańców Ziemi Ojczystej GENIUS LOCI wraz z proboszczem Parafii Siemianice ks. M. Olszewskim.

Dnia 22 czerwca br. w Domu Katolickim w Siemianicach, odbyło się  spotkanie Wójta Gminy Łęka Opatowska W. Jankowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy A. Kopisa, dyrektor Gimnazjum w Opatowie Anny Synowiec i Marii Woźnicy z zaprzyjaźnionego Towarzystwa Przyjaciół Lasek LUKUS oraz przedstawicieli wszystkich organizacji i wspólnot z siemieńskiej parafii wraz z liczną grupą parafian ze świadkiem świętości Jana Pawła II.

Prezes Zarządu GENIUS LOCI Krystyna Macioszczyk po powitaniu wszystkich zaproszonych podkreśliła, że tradycją Siemianic była zawsze wysoka kultura wyrażona wdzięcznością przeszłym i obecnym pokoleniom ludzi. Uroczystość uświetnił Teatr Cieni w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Opatowa pod kierunkiem nauczycieli Agaty Rybak, Iwony Stryjak i Joanny Durlej oraz koncert grupy „Ars Poetica”  Marka Kowalskiego, pani Renaty Klepacz i Gracjana Fromeliusa. Odbyło się także spotkanie z ostatnim żyjącym kolegą papieża św. Jana Pawła II z wadowickiego gimnazjum. Eugeniusz Mróz ma 94 lata i wszędzie gdzie ma możliwość, wspomina wspólny czas spędzony z Karolem Wojtyłą. Jak wielokrotnie podkreśla świadek świętości papieża, spłaca dług wobec Ojca Świętego, opowiadając innym o wspólnym okresie dzieciństwa i młodości oraz o spotkaniach rocznikowych co roku w Krakowie a następnie w Rzymie i w Castel Gandolfo. Opowiadając o Ojcu Świętym wszystkim zgromadzonym pan E. Mróz wskazał w słowach a także za pomocą przekazu filmowego, jak w trudzie dnia codziennego realizować testament św. Jana Pawła II, czyli tworzyć uniwersalne wartości dobra, piękna, prawdy i sprawiedliwości oraz poszanowania praw każdego człowieka. Zachwycił się Teatrem Cieni „W hołdzie Janowi Pawłowi II” a po koncercie grupy pana Marka Kowalskiego „Ars Poetica” pytał się w jakich salach koncertowych występują, bo to jest najwyższej klasy wykonanie.

Po spektaklu teatralnym, spotkaniu z przyjacielem z podwórka i gimnazjum K. Wojtyły oraz koncercie poezji śpiewanej, pani Krystyna Macioszczyk podziękowała wszystkim wręczając każdemu występującemu pamiątkowy upominek w dowód wdzięczności. Dzieci dodatkowo podziękowały panu E. Mrozowi za świadectwo współuczestniczenia w życiu św. Jana Pawła II a ksiądz proboszcz skierował kilka ciepłych słów do świadka świętości K. Wojtyły.

Prezes GENIUS LOCI podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że doszło do Dnia Kultury. Był to dowód wdzięczności wszystkich siemieńskich wspólnot za kanonizację Jana Pawła II. Następnie zaprosiła wszystkich obecnych do obejrzenia wystawy dokumentującej związki mieszkańców dawnych i obecnych z św. Janem Pawłem II. Ksiądz proboszcz podziękował pani prezes za realizowane inicjatywy.
Wszyscy oglądając przy domowym cieście i kawie wystawę wymieniali swoje przeżycia związane z Ojcem Świętym oraz z Kulturą Chrześcijańską Siemianic wyrażającą się między innymi dywanami kwiatowymi w okresie Bożego Ciała.

Dzień Kultury Chrześcijańskiej SiemianiceSiemianice

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożar w Mikorzynie
Pożar stodoły w Mikorzynie

23 czerwca 2014 r. około godz. 3:16 w Mikorzynie (gm. Kępno) zapaliła się drewniana stodoła i znajdujący się w pobliżu...

Zamknij