Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gosia Baczyńska w Kępnie

Moda jest sztuką – mówiła Gosia Baczyńska podczas spotkania 20 czerwca w Kępnie. Potrafiła tę tezę znakomicie obronić i przekonać ,że praca projektanta pełni ważną kulturotwórczą rolę. Strój pokazuje bowiem prawdę o świecie, a także interpretuje rzeczywistość.

Gosia Baczyńska pokaz mody

Niezwykłe okazały się rozległe horyzonty inspiracji bohaterki wieczoru. Od muzyki disco, kosmosu po losy Polaków poszukujących tożsamości w XIX i XX wieku. Tego o modzie nie wiedzieliśmy – szeptała zachwycona publiczność, z przejęciem oklaskująca prezentowane przez modelki kreacje projektu Gosi Baczyńskiej

pokaz Gosi Baczyńskiej

Film – zaprezentowany w trakcie spotkania- przedstawiał pokaz strojów z Paryskiego Tygodnia Mody inspirowany losami naszych rodaków walczących o wolność. Po wybiegu nie spacerowały jednak tylko modelki ubrane w kreacje o określonym kroju. Zobaczyliśmy prawdziwy spektakl, oprawiony muzyką Chopina i Kilara. Każda sukienka była jak wiersz – kryła się za nią określona refleksja – głęboka i prawdziwa. Uczestnicy spotkania doświadczyli rzeczy niezwykłej, mistycznego przeobrażenia stroju w myśl, która opisuje rzeczywistość, rozbudza wyobraźnię i nie pozostawia człowieka obojętnym wobec świata. Tak oto nauczyliśmy się odróżnić prawdziwą modę od pospolitej konfekcji – lepszej lekcji kępińska publiczność nie mogła odebrać. Gosia Baczyńska mówiła o swojej pracy z wielkim zaangażowaniem, komentowała i interpretowała własne projekty, swobodnie przywołując liczne anegdoty i gawędząc z publicznością.

Pokaz mody G. Baczyńskiej

Kępnianka z urodzenia i obywatelka świata mody z paszportem ważnym we wszystkich krajach świata – Gosia Baczyńska zdobyła serca publiczności i przekonała, że projektant mody jest artystą.

Gosia Baczyńska przyjechała do Kępna na zaproszenie dyrektora Kępińskiego Ośrodka Kultury. Jej obecność była związana z realizowanym przez KOK projektem „ Kępnianie z pasją” . W projekcie udział biorą osoby pochodzące z Kępna, którzy dzięki swojej pasji osiągnęli zawodowy sukces.

KOK Gosia Baczyńska

Modelki, które wybrała Gosia Baczyńska to między innymi dziewczyny z Kępna Daria I Ania Piotrowiak oraz Żaneta Cieluch. Fryzury i makijaż zostały wykonane przez Atelier Staszak – Agnieszka Staszak z Kępna. Prezentacja filmowa odbyła się dzięki uprzejmości firmy NEONET – Klaudiusz Olejniczak z Kępna, Dekoracja –Kwiaciarnia Joanna Mońka oraz hurtownia tkanin Jacek Musiał. Bistro Kwadrans Michał Wejnert, firma Krzyś-Pol Krzysztof Gierus krajalnia pianki tapicerskiej z Twardogóry.

„ Moda z Gosią Baczyńską” to kolejna odsłona projektu „ Kępnianie z pasją”. Projekt realizowany jest przez Kępiński Ośrodek Kultury współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Pokaz mody KOK

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ks. Roman Krzyżaniak
Powitanie chlebem i solą

W sobotę, 21 czerwca 2014 r. ks. kanonik Roman Krzyżaniak, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława...

Zamknij