Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

GOK ma swoją monografię

Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie doczekał się swojej pierwszej kompleksowej monografii. Z okazji trzydziestej rocznicy istnienia jednostki, wydana została publikacja, która dokumentuje  najważniejsze wydarzenia z historii GOK.

Spotkanie promujące monografię autorstwa Marcina Kowalskiego – pracownika GOK w Perzowie odbyło się w środę, 23 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Sala widowiskowa zapełniła się zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in.: wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca, przewodnicząca Rady Gminy Perzów Danuta Froń wraz z radnymi, przedstawiciele współpracujących instytucji kultury m.in. Biblioteki Publicznej w Perzowie, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Muzeum  Ziemi Kępińskiej czy Centrum Kultury w Sycowie. Nie mogło zabraknąć obecnych i dawnych pracowników GOK oraz wychowanków, którzy wielokrotnie swoimi osiągnięciami rozsławiali ośrodek.  Grzegorz Zapolny, dyrektor GOK dziękując wszystkim za przybycie, wspominał lata spędzone w ośrodku, zaś wójt Gminy Perzów i przewodnicząca Rady Gminy dziękowały pracownikom i wychowankom za wieloletni trud włożony w działalność kulturalną.

Publiczność mogła podziwiać prezentację multimedialną, podczas której przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia w trzydziestoletniej historii ośrodka. Podczas pokazu wielu osobom w oku zakręciła się przysłowiowa łezka – zwłaszcza tym, którzy w GOK-u spędzili wiele lat swojego życia.  Część artystyczną przygotowali: zespół wokalny działający przy GOK oraz młodzi tancerze z Glamdance Studio Ewelina Łachaj. Wielkim powodzeniem cieszyła się wystawa archiwalnych fotografii, dokumentujących trzy dekady pracy GOK a także możliwość odnalezienia siebie w archiwach i kronikach, co wielu osobom sprawiało sporo radości. Odżyły wspomnienia. Goście mogli również wpisać się do pamiątkowej księgi, z czego chętnie korzystali.

Kolejnym punktem dnia było wręczenie nagród w plenerowym konkursie plastycznym „Wiosna wokół nas”, który odbył się 6 kwietnia w Perzowie. Laureaci konkursu nagrodzeni zostali efektownymi sztalugami malarskimi. Wśród nich znaleźli się: Anna Kula, Dawid Skoczylas, Hubert Skoczylas, Łucja Grzegorek, Julia Grzegorek, Weronika Szymczak, Hanna Sztuka, Piotr Kaboth, Sandra Młot, Roksana Nędza, Joanna Kaboth, Agata Herbinger, Martyna Krowiorz, Oliwia Guńda i Wiktoria Nędza. Prace uczestników można było oglądać podczas specjalnej wystawy.

Finał spotkania to wręczanie wszystkim obecnym darmowych egzemplarzy publikacji. Cieszyła się ona sporym zainteresowaniem, czego dowodem była niekończąca się przez kilkanaście minut kolejka do stolika, gdzie autor cierpliwie podpisywał książki. Słodkim akcentem był wykonany specjalnie na tę okazję tort.

Monografia liczy 70 stron i zawiera archiwalne materiały, wspomnienia, zdjęcia i informacje dokumentujące trzydziestoletnią działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. W drugiej części książki znajdują się wywiady z osobami nierozerwalnie związanymi z ośrodkiem. Wśród nich znaleźli się samorządowcy: Bożena Henczyca i Ryszard Grygiel oraz dyrektorzy GOK: Grzegorz Zapolny i Krzysztof Poślod. Rozmówcy otrzymali specjalne podziękowania za swój wkład w powstawanie publikacji.

Główna impreza kończąca obchody trzydziestolecia GOK odbędzie się 8 czerwca na terenach rekreacyjnych przy GOK. W programie znajdą się m.in.: biesiada i przegląd zespołów folklorystycznych oraz zabawa taneczna. Organizatorzy już teraz gorąco zapraszają na imprezę.

(GOK)

Grzegorz Zapolny

bozena_henczyca

Marcin KowalskiGOK PerzówWystawa PerzówMonografia Perzówgok_perzowGOK Perzów

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
22 kwietnia 2014r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbyły się Warsztaty Partnerstwa Lokalnego pn. „EDUKACJA – PRACA - RYNEK PRACY”.
Kępińskie Partnerstwo Lokalne

22 kwietnia 2014r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbyły się Warsztaty Partnerstwa Lokalnego pn. „EDUKACJA – PRACA - RYNEK...

Zamknij