Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gmina Łęka Opatowska w rankingu „Rzeczpospolitej”

Gmina Trzcinica w rankingu „Rzeczpospolitej” zajęła wysokie, 29. miejsce. Jak się okazuje, nie jest to jedyna gmina z naszego powiatu w tym prestiżowym zestawieniu. Na 44. miejscu wśród rankingowych  94 gmin wiejskich uplasowała się Gmina Łęka Opatowska.

Samorządy były oceniane w dwóch etapach. W pierwszym brano pod uwagę dane finansowe, w drugim zaważyły odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, które dotyczyły m.in.:
- udziału wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w latach 2010 – 2013,
- liczby złożonych wniosków o dofinansowanie organizacji pozarządowych w latach 2010 -2013,
- wyników testu szóstoklasistów oraz gimnazjalistów w latach 2012 – 2013,
- sposobów zapobieganiu bezrobociu,
- Karty Dużej Rodziny,
- wspierania rozwoju przedsiębiorczości,
- czy gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego, czy pozwolenia na budowę są wydawane na podstawie decyzji administracyjnej o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Gmina Łęka Opatowska może pochwalić się aktywnym życiem społecznym i gospodarczym. Na jej terenie działają 22 organizacje pozarządowe, które pozyskują środki z programu LEADER PROW i innych źródeł zewnętrznych. Jest to również atrakcyjna lokalizacja dla przedsiębiorców i producentów rolnych. Na uwagę zasługuje także to, iż Gmina Łęka Opatowska posiada jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w województwie wielkopolskim. W dużym stopniu stawia się na infrastrukturę techniczną, sportową i rekreacyjną, organizacje pozarządowe, dzieci, młodzież oraz przedsiębiorców i rolników. Rozwój Gminy Łęka Opatowska planowany jest jako proces ciągły i długofalowy, przy wykorzystaniu bardzo wielu źródeł finansowania zewnętrznego oraz dobrej współpracy z różnymi instytucjami.
Realizowane na terenie inwestycje, przedsięwzięcia i inicjatywy są konsultowane ze społeczeństwem i mają służyć poprawie jakości życia mieszkańców oraz zwiększeniu atrakcyjności terenu gminy.

Wójt Gminy Łęka Opatowska

Witold Jankowski Wójt Gminy Łęka Opatowska

Opracowano z wykorzystaniem materiałów Gminy Łęka Opatowska.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjanci nominowani do odznaczenia
Policjanci nominowani do odznaczenia

W minionych dniach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, uratowali  młodego mieszkańca naszego powiatu, który chciał odebrać sobie życie. Podczas...

Zamknij