Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gmina Kępno uhonorowała nauczycieli

Zgodnie z coroczną tradycją, Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Kępno jest okazją do zauważenia i nagrodzenia pracy nauczycieli uczących w szkołach podstawowych i gimnazjach. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się w hali KOSiR.

W pierwszej kolejności życzenia wszystkim zebranym pracownikom kępińskiej oświaty złożył burmistrz Piotr Psikus, życząc wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz w życiu prywatnym a także  wytrwałości i momentów, gdy wzruszenie bierze górę nad powagą(…) Niech po wsze czasy są to łzy radości – powiedział włodarz.

kepno-nauczyciele-14

Wspomniał również o trudnościach z którymi kępińska oświata będzie musiała się zmierzyć – Przed nami trudny rok, trudny czas. Przyjdzie nam realizować postanowienia dotyczące reformy edukacji wprowadzone przez rząd. Wszyscy na tej sali, jesteśmy związani w jakikolwiek sposób z edukacją i doskonale wiemy, że przyjdzie nam podejmować wiele trudnych, złożonych decyzji, które nie zadowolą wszystkich – zaznaczył.

Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom złożyły również posłanki Bożena Henczyca i Andrzelika Możdżanowska oraz dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Dorota Kinal.

Wyróżnieni w tym dniu nauczyciele i dyrektorzy szkół poza symboliczną różą i listem gratulacyjnym otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 2700 zł brutto.

Wyróżnieni nauczycie:

Jolanta Dziwińska – Gimnazjum Nr 1
Teresa Markiewicz – Gimnazjum Nr 1
Agata Sztucka – Gimnazjum Nr 1
Henryka Łuźniak – Gimnajzum Nr 2
Ilona Pelc – Gimnazjum Krążkowy
Urszula Goździcka – ZS Mikorzyn
Elżbieta Ślęk – PS Nr 2
Renata Wiśniewska-Jemioło – PS Nr 4
Jadwiga Klimecka – PS Nr 5
Ewa Olek – SP Nr 1
Iwona Balcerek – SP Nr 3
Mirosław Grabny – SP Nr 3                                                                      Piotr Oleś – SP Nr 3
Izabela Orkowska – SP Kierzno
Lidia Mejza – SP Krążkowy
Patrycja Gola-Olek – SP Myjomice
Anna Duczmal – SP Olszowa
Małgorzata Kozińska – SP Olszowa

Wyróżnieni dyrektorzy:

Joanna Krawczyk – SP Myjomice,                                                     Henryk Grzesiak – SP Hanulin,                                                                Jan Rusajczyk – SP Nr 3.

kepno-nauczyciele-22Za trud i zaangażowanie  podziękowano również nauczycielom, którzy w tym roku odeszli na emeryturę. Są to Aleksandra  Pawlus ( Szkoła Podstawowa Nr 3) i Jan Kasendra (Gimnazjum Nr 2).

kepno-nauczyciele-39Z kolei prezes kępińskiego oddziału ZNP Wiktor Gruszka oraz Roman Rychlewicz wręczyli Gertrudzie Badowskiej, Elżbiecie Gumiennej oraz Bożenie Kolanko „Odznakę za 50-letnią przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego”.

kepno-nauczyciele-28Uroczystość uświetnili swoim występem artystycznym uczniowie Gimnazjum im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach. Zaś gwiazdą wieczoru był Janusz Radek z recitalem.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-laski-den-3
Trzcinica: Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2016r. w Zespole Szkół w Laskach oraz w Zespole Szkół w Trzcinicy obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości...

Zamknij