Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gmina Kępno inwestuje w najmłodszych

Dziecięca Kraina zostało powiększona o blisko 216 m2 powierzchni użytkowej, a tym samym przybyło w niej 25 miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy Kępno.

Inwestycja, której koszt wyniósł 725 000 zł z pewnością przyczyni się do poprawy warunków oraz wzbogacenia oferty placówki. Dotacja pozyskana przez gminę na rozbudowę placówki to 550 000 zł w tym ok 200 000 zł przeznaczone zostało na prowadzenie oddziału przez kolejny rok.

Pieniądze zostały przeznaczone nie tylko na wybudowanie nowej sali zabaw oraz jej wyposażenie, ale również na nowe zaplecze sanitarne i gospodarcze.

dziecieca-kraina-rozbudowa (1)

Dzięki pozyskanym funduszom placówka oprócz dotychczasowych zajęć mogła dołożyć niezwykle atrakcyjną ofertę jaką będą zajęcia terapeutyczne z elementami terapii sensomotorycznej oraz terapia EEG Biofeedback.

EEG Biofeedback to nieinwazyjna, bezbolesna metoda treningu mózgu, zapoczątkowana przez naukowców NASA.

Polega ona na tym że na głowie i uszach osoby poddanej treningowi przymocowuje się elektrody, które rejestrują fale mózgowe. Fale są wzmacniane i przetwarzane za pomocą koncentracji, a ich elektroniczna reprezentacja jest obrazowana na ekranie komputera w postaci tzw. Gry. Osoba poddana treningowi prowadzi grę wyłącznie przy pomocy własnego mózgu bez pomocy klawiatury czy myszki.

Terapię w tym zakresie prowadzić będzie Renata Wiśniewska – Jemioło . Jak sama podkreśla zajęcia te skierowane są dla dzieci już od 3 roku życia, dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami a także dla dzieci zdrowych. Poprawiają one koncentrację uwagi, łagodzą stany lękowe. Dzieci osiągają bardzo dobre wyniki po takiej terapii Jednak zajęcia muszą być długofalowe tj. ok 60 spotkań. Bardzo dobrze wpływają na dzieci z Autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, depresją, problemami ze snem  i z nauką itp. Nie wykluczone, że z tej terapii w przyszłości będą mogły korzystać dzieci również z innych przedszkoli w gminie Kępno.

dziecieca-kraina-rozbudowa (5)

W ramach dotacji w przedszkolu prowadzone będą również dodatkowe zajęcia jak np. dogoterapia , gimnastyka korekcyjna, socjoterapia.

Jak podkreśla Burmistrz MiG Kępno Piotr Psikus: po raz kolejny Samorząd Kępiński jest pionierem nowych rozwiązań i zadań terapeutycznych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

dziecieca-kraina-rozbudowa (2) dziecieca-kraina-rozbudowa (8)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
pf_1505304039
Promocja 3 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego serdecznie zaprasza dnia 21 września 2017 r. o godzinie 18.00 na promocję 3 Rocznika...

Zamknij