Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gimnazjaliści sprawni w przyszłym zawodzie

Młodzież z 11 gimnazjów w powiecie kępińskim wzięła udział w III Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych pn. „Sprawni w przyszłym zawodzie”.

Rywalizacja odbyła się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP Nr 2 w Kępnie w dniu 28 października br.

Nad konkursem patronat sprawowało Starostwo Powiatowe w Kępnie, które było fundatorem nagród dla zwycięzców.

III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp20 III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp21

Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów. Konkurs był również okazją do przygotowania młodych ludzi do wyboru przyszłego zwodu.

III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp24

Podczas konkursu drużyny 5 osobowe (2 dziewcząt, 2 chłopców oraz opiekun) z dowolnych klas wykonywały zadania sprawnościowe oraz rozwiązywały test wiedzy. Zadania przygotowane zostały przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i obejmowały zakres wiedzy z podstawy programowej na poziomie gimnazjalnym. Konkurs przeprowadzony był w różnych pracowniach technicznych w zależności od zainteresowań młodzieży. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w skłądzie: Wicedyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Paweł Jakubczyk, Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotów Zawodowych Maciej Wieczorek oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Tomasz Gąszczak.

III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp25 III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp213

Uczniowie gimnazjów wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie. Po podsumowaniu wyników przyznano kolejne miejsca dla szkół:

I miejsce Gimnazjum Krążkowy
II miejsce Gimnazjum Laski
III miejsce Gimnazjum Nr1 Kępnie

Przyznano również nagrody dla najlepszych uczestników w grupie dziewcząt: Alicja Partyka, Julia Hanke – Gimnazjum w Krążkowach, w grupie chłopców: Marcin Nawrot, Michał Kowaliński z Gimnazjum w Laskach.

Nagrody wręczyli Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.

fot. ZSP  Nr 2 w Kępnie

fot. ZSP Nr 2 w Kępnie

fot. ZSP  Nr 2 w Kępnie

fot. ZSP Nr 2 w Kępnie

III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp211 III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp212

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzien-paieski-laski3
Obchody Dnia Papieskiego w Laskach

Każdego roku w miesiącu październiku w Zespole Szkół w Laskach uczniowie wraz z nauczycielami podejmują szereg działań upamiętniających postać Patrona,...

Zamknij