Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

spotkanie

Kępno: „Herody” w bibliotece

3

26 stycznia w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się „Herody”, czyli ludowe jasełka odgrywane przez wędrowne grupy kolędnicze tworzone przez młodych aktorów-amatorów. Ich nazwa pochodzi od imienia tytułowej postaci spektaklu, króla Heroda, który w nowonarodzonym Jezusie widzi zagrożenie dla swojej władzy królewskiej. Istotne jest jednak w „Herodach” to, że wątki najstarszej księgi świata, Biblii, […]

Kępno: Spotkanie „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

7

24 stycznia 2018 roku w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie miało miejsce spotkanie pod hasłem „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”, organizowane z inicjatywy najważniejszych instytucji rolniczych, pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W imieniu Wojewody Wielkopolskiego na spotkanie przybyła Wicewojewoda Marlena Maląg.

Kępno: Podpisali strategiczną umowę

2

Gmina Kępno jest czwartym co do wielkości udziałowcem w Spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe. 11 stycznia w siedzibie spółki w Kaliszu podpisana została umowa o przekazaniu wkładu pieniężnego w wysokości 1 600 000 złotych. To pozwoli na przeprowadzenie kompleksowych inwestycji oraz oszczędności – 23 procent w samych zadaniach i ponad 60 procent w zużyciu energii elektrycznej.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme