Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Gazeta – czasopismo: Ziemia Kępińska

Teraz zdradzimy trochę szczegółów związanych z naszym czasopismem „Ziemia Kępińska”. Pewnie jeszcze nie wszyscy wiedzą, że poza portalem informacyjnym będziemy wydawać gazetę w formie papierowej. Początkowo będzie to miesięcznik a pierwsze numery będą bezpłatne (wydanie utrzymujące się z reklam).

Zasięg dystrybucji wersji drukowanej gazety to oczywiście powiat kępiński. W Kępnie i okolicach jest już dość duży wybór lokalnej prasy i to ukazujących się z większą częstotliwością niż miesięcznik wobec czego zamierzamy zaproponować czytelnikom inną, ciekawą ofertę.

„Ziemia Kępińska” będzie się składała po dużej części z treści publicystycznych a nie czysto informacyjnych (choć i takie oczywiście się w niej znajdą). Więcej będzie w niej wywiadów, felietonów i innych artykułów opiniotwórczych. Nie będziemy stronić od trudnych tematów – nawet jeśli przyjdzie nam się przez to narazić „władzy”.  W początkowych numerach gazety poruszymy tematy nie zawsze aktualne ale ważne, o których pozostała prasa zapomniała albo przedstawiła ogólnikowo lub tylko z jednego punktu widzenia…

Nie zamierzamy konkurować miesięcznikiem z obecnymi tytułami prasowymi pod kątem prezentacji aktualności. W tym właściwsze są media częściej ukazujące się czyli dwutygodniki, tygodniki a przede wszystkim portale internetowe. I w tym miejscu niniejsza strona  powinna zaspokoić wymagania czytelników – na niej będą na bieżąco publikowane informacje lokalne.

Reasumując: czasopismo papierowe będzie zawierało więcej treści publicystycznych (ale oczywiście o lokalnym charakterze) a głównym składnikiem strony www będą aktualności.

Debiut wydania papierowego zamierzaliśmy przeprowadzić wcześniej ale niestety formalności związane z rejestracją tytułu prasowego w sądzie trwały dość długo. Obecnie ten etap mamy już za sobą – „Ziemia Kępińska” jest wpisana do rejestru dzienników i czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Kaliszu.

Numer 1 gazety powinien ukazać się w pierwszych dniach kwietnia.

Gazeta Ziemia Kępińska

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zrobimy Pani burmistrz PSIKUSA!
Zrobimy Pani burmistrz PSIKUSA!

Nie samym chlebem żyje człowiek i my też nie samymi poważnymi artykułami będziemy żyli. W kategorii "Satyra i relaks" będziemy...

Zamknij