Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Promocja publikacji Józefa Majchrzaka

W przedświąteczny poniedziałek w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się promocja książki Józefa Majchrzaka pt.: Folklor ziemi kępińskiej.

Publikacja została wydana przez Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego w Kępnie w nakładzie 300 egzemplarzy oraz w wersji elektronicznej na stronie www.muzeumkepno.pl.

Promocja książki Józefa Majchrzaka

Książka wzbudziła bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na  spotkanie. Dyrektor muzeum, Sylwia Kucharska z pasją opowiadała o nowej książce - …nawiązaliśmy wspaniałe kontakty, odnaleźliśmy część dalekiej rodziny Józefa Majchrzaka. Przychodzą do nas osoby, które zechciały podzielić się swoimi wspomnieniami, zdjęciami związanymi z tym człowiekiem. W związku z tym na pewno będziemy kontynuować badania nad jego twórczością naukową ale również nad folklorem ziemi kępińskiej – mówiła dyrektor.

Promocja książki Józefa Majchrzaka

Gościem specjalnym owego wieczoru była dr Anna Weronika Brzezińska, która aż z Poznania przyjechała na spotkanie. To ona podjęła się opracowania naukowego książki. Dr Brzezińska podzieliła się z publicznością dylematami związanymi z częściowym maszynopisem Józefa Majchrzaka – Dla mnie praca nad niepełnym maszynopisem, który pozostawił po sobie Józef Majchrzak była pracą jakby z archiwum X … Nie wiemy dlaczego jest niekompletna. Może zabrakło czasu, albo zmieniły się priorytety autora lub nie zachowała się całość. Z tego powodu stanęłyśmy z Panią dyrektor nad dylematem czy ją upowszechniać… Mamy nadzieję, że Państwo odnajdziecie członków rodzin osób, o których pisze Józef Majchrzak i jako czytelnicy dacie tej pracy drugie życie. Czekamy na Państwa opinie i dopowiedzenia do tej publikacji – mówiła dr Brzezińska.

Promocja książki Józefa Majchrzaka

Promocja książki Józefa Majchrzaka
Tego dnia można było również nabyć kalendarz pn. Szlak architektury drewnianej Wrót Wielkopolski. wydany przez muzeum. Kolejka po publikacje zdawała się nie mieć końca. Do budynku biblioteki wchodziły kolejne osoby, które wcześniej nie mogły się tam dostać.

Promocja książki Józefa MajchrzakaPromocja książki Józefa MajchrzakaPromocja książki Józefa MajchrzakaPromocja książki Józefa MajchrzakaPromocja książki Józefa Majchrzaka

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej Sylwia Kucharska z dziećmi z Domu Kultury
Dyrektor o muzeum

Rozmowa z Sylwią Kucharską - dyrektorem Muzeum Ziemi Kępińskiej. Od ponad roku funkcję dyrektora Muzeum Ziemi Kępińskiej pełni Sylwia Kucharska. Wraz ze...

Zamknij