Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Finał Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie

18 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie odbył się finał XXIV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

ZSP Nr 2 w Kępnie reprezentowało trzech uczniów z klasy I TB uczących się w zawodzie technik agrobiznesu: Alicja Jakubczak, Jakub Kabot i Michał Klimecki, których przygotowywał Jan Kokot nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP Nr 2 w Kępnie.
Rywalizacja zdominowana była przez męską część społeczności szkolnej, wśród adeptów znajomości zagadnień z zakresu BHP w rolnictwie znalazła się tylko jedna dziewczyna, właśnie uczennica ZSP Nr 2 w Kępnie. Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej w formie testu i praktycznej, podczas której trzyosobowe drużyny wykonywały osiem zadań wymagających znajomości zasad obsługi maszyn i narzędzi stosowanych w rolnictwie. Po części testowej, do ścisłego sześcioosobowego finału, złożonego głównie z uczniów klas III I IV-tych zakwalifikowała się reprezentantka  szkoły Alicja Jakubczak, uczennica pierwszej klasy technikum ZSP Nr 2 w Kępnie.

5
W części praktycznej, na czterech stanowiskach z zestawami maszyn rolniczych trzeba było wyłonić nieprawidłowości i usterki odnoszące się do znajdującego się tam sprzętu rolniczego: przyczepy rolniczej, ładowarki teleskopowej, ciągnika rolniczego i kosiarki rotacyjnej zagregatowanej z ciągnikiem rolniczym. Na kolejnych czterech stanowiskach w pracowniach Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie należało wykonać zadania dotyczące m. in: przygotowania drabiny rozstawnej do pracy, doboru środków ochrony indywidualnej przy użyciu środków ochrony roślin oraz przygotowania narzędzi wykorzystywanych w pracy w obejściu gospodarstwa z zastosowaniem właściwych środków ochrony i wyposażenia.
W ścisłym finale, po serii pięciu pytań Alicja Jakubczak z klasy I TB zajęła szóste miejsce. Gratulujemy uzyskanego wyniku, który jest doskonałą prognozą na przyszłość. Alicja może startować w tym konkursie jeszcze w klasie II, III i IV, a doświadczenie zdobyte już teraz będzie na pewno procentowało w przyszłości.

Jan Kokot

27 57

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1176
Trzcinica: Będą rosły nowe drzewa

W ramach działań poprawiających estetykę i wzbogacających środowisko Gmina Trzcinica dokonuje nasadzeń drzew i krzewów. W bieżącym roku uzupełnione zostanie...

Zamknij