Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Finał konkursu o BHP w rolnictwie rozstrzygnięty

FINAŁ XXIII EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W ROLNICTWIE DLA UCZNIÓW KIERUNKÓW ROLNICZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI odbył się 20 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

konkurs-bhp-6Do konkursu regionalnego przystąpiło 24 uczniów reprezentujących 8 szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się na kierunkach rolniczych z południowej Wielkopolski, którzy uzyskali najlepsze lokaty w konkursach szkolnych (konkursy te stanowiły eliminacje do finału regionalnego, a wzięło w nich udział 263 uczniów).
Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej w formie testu i praktycznej, podczas której trzyosobowe drużyny wykonywały zadania na terenie warsztatów szkolnych, gdzie na czterech stanowiskach z zestawami maszyn rolniczych należało wyłonić nieprawidłowości i usterki odnoszące się do znajdującego się tam sprzętu, a na kolejnych czterech stanowiskach należało wykonać zadania praktyczne dotyczące: przygotowania drabiny rozstawnej do pracy i jej użycia w celu wykonania zadania, doboru środków ochrony indywidualnej w związku z wykonaniem hipotetycznego zabiegu pestycydowego przy użyciu wskazanego środka ochrony roślin, przygotowania wiertarki stołowej i szlifierki stołowej do pracy na stanowisku ślusarskim oraz przygotowania pilarki tarczowej do pracy z zastosowaniem właściwych środków ochrony indywidualnej i wyposażenia.

konkurs-bhp-10 konkurs-bhp-11 konkurs-bhp-12konkurs-bhp-9konkurs-bhp-1 konkurs-bhp-2konkurs-bhp-8
Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów. W finale zawodnicy odpowiadali na pytania i wykonywali polecenia i zadania ustne. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych zadań czuwała komisja w składzie: przewodniczący – A. Zalewski (PIP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu), członkowie: P. Sikora (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Ostrowie WLKP.), M. Deresińska (Wielkopolska Izba Rolnicza), S. Kwaśniewska (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Kępnie), A. Woźniak (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Ostrzeszowie), T. Będzieszak (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Ostrowie WLKP), Ł. Jasiński (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu Delegatura w Kaliszu). Po serii pytań i poleceń wyłoniono kolejność miejsc zajętych przez finalistów: I miejsce – Marcin Sobocki z ZSP w Koźminie WLKP., II miejsce – Łukasz Werden z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie, III miejsce – Mateusz Kujawiak z Zespołu Szkół Nr 2 W Ostrzeszowie, IV miejsce – Krzysztof Kowalski z ZSP CKU w Przygodzicach, V miejsce – Marcin Wizner z Zespołu Szkół P-P w Marszewie, VI miejsce – Michał Bajodek z ZSP w Koźminie Wlkp.
Poza klasyfikacją indywidualną zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej. Podstawą oceny były wyniki uzyskane przez uczniów w pisemnym teście wiedzy z zakresu BHP oraz zadaniach praktycznych. W rywalizacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp., II miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie, III miejsce uzyskała drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.
Laureat pierwszego miejsca otrzymał puchar ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba. Laureaci sześciu pierwszych miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wielkopolską Izbę Rolniczą, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.
Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego A. Grzyba, a uczniowie wchodzący w jej skład nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy. Drużyna będąca laureatem drugiego miejsca otrzymała puchar prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego, a drużyna będąca laureatem trzeciej lokaty otrzymała puchar Starosty Kępińskiego. Przedstawiciele komisji, dyrektor szkoły A. Kowalczyk oraz zaproszeni goście gratulowali zwycięzcom i im opiekunom życząc dalszych sukcesów.

Dorota Tokarek

konkurs-bhp-3 konkurs-bhp-5 konkurs-bhp-6 konkurs-bhp-7

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wodociagi-dotacja-1
Ponad 3,6 mln zł dla Wodociągów Kępińskich

Wodociągi Kępińskie sp. z o. o. i Gmina Kępno świętują wielki sukces! Prezes Katarzyna Dudziak której towarzyszył Burmistrz Piotr Psikus...

Zamknij