Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Festiwalu muzyczny LOKAL IV w Bralinie

Już 7 czerwca w sobotę o godz. 18:00 startuje czwarta odsłona imprezy muzycznej organizowanej przez młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium. Zgodnie z tradycją regionalne zespoły zagrają w sali bralińskiego kina.

 Trzy wrocławskie ekipy muzyczne: A.P.A.M.A.U., WaterMelon, Adepci Miejskiego Flow, oprócz tego SoFresh, Garbate Lemury oraz dwóch solistów – songwriterów Miłosz Szefner, ValdeMar Walczak – taki skład będzie można zobaczyć na czwartym „lokalu” – impreza odbędzie się już 7 czerwca w sobotę od godz. 18:00 – organizatorzy serdecznie zapraszają ! Wstęp na imprezę bezpłatny. Tym razem na organizacji festiwalu na żywo się nie zakończy…ARTwarium jeszcze w tym samym miesiącu zorganizuje koncert live w internecie: „LOKALweb”, dzięki streamingowi koncert będzie dostępny dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Wydarzenie zaplanowano na 22 czerwca w niedzielę (o szczegółach już niedługo). Rejestracja i transmisja online eventu odbędzie się w jakości HD na zewnętrznych serwerach.

Uczestnicy „lokalu” podkreślają specyficzną i energetyzującą atmosferę jaka towarzyszy zawsze graniu w bralińskim kinie. Cieszyć zawsze może duża frekwencja wśród widowni. Członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że i tym razem sala bralińskiego kina zapełni się do ostatnich miejsc.   

Gościem specjalnym festiwalu będą dwie wrocławskiego zespoły „Water Melon” z utalentowaną wokalistką z wrocławskiej szkoły jazzowej Lonią Maryniak. Zespół ten podczas ostatniego „lokalu” zagrał pierwszy raz w pełnym składzie i zaprezentował się na muzycznym wydarzeniu szerokiej publiczności. Siedmioosobowy band z czterema utalentowanymi kobietami oczarował wówczas bralińską publiczność klimatycznym brzmieniem gitar, trąbki i instrumentów klawiszowych. Z kolei A.P.A.M.A.U. to wrocławski zespół, który powstał w 2010 r. Panowie w nim grający są wierni swoim mocno rockowym ideałom. Do tej pory zagrali ponad 50 koncertów, podczas których supportowali m.in. Comę, Luxtorpedę, The Toobes i Farben Lehre, a także zgarnęli sporo nagród na rozmaitych przeglądach.   Ich utwór Somehow koił uszy milionów słuchaczy w całej Polsce, za sprawą premiery na antenie radiowej Trójki. Adepci Miejskiego Flow to kolejna ekipa z Wrocławia, która uraczy was różnorodnym, rapowym brzmieniem. W jej skład wchodzą trzy osoby – Arek, B.D.L i Leszczu. Na podziemnej scenie działają od 2010 r. niezabraknie oczywiście regionalnych znanych zespołów: SoFresh oraz Garbatych Lemurów. To te zespoły od początku funkcjonowania stowarzyszenia dzięki ciągłej współpracy mogą ze wzajemną korzyścią rozwijać swoje muzyczne pasje, a organizacja zyskuje młodych zaangażowanych instruktorów, montażystów dźwięków, promując zespoły i muzyków na różnych płaszczyznach. Całość imprezy zwieńczy dwóch songwriterów Val de Mar Walczak oraz Miłosz Szefner, którzy jak zawsze na to wydarzenie muzyczne przygotowują specjalny repertuar.

Stowarzyszenie i działające w jego ramach radio BRALIN FM podczas etapu powstawania za jeden ze swoich celów działalności, który znalazł swoje odzwierciedlenie w tworzonej ramówce rozgłośni, przyjęło promowanie i rozwój działalności muzycznej młodzieży w regionie. Stąd też podczas przeprowadzanych audycji zawsze młodzi redkatorzy zwracją uwagę na możliwość nadawania takiej twórczości. Festiwal umożliwia różnorodnym projektom muzycznym pokazanie się szerokiej publiczności. Organizatorzy pomagają poprzez działania projektowe w nagrywaniu, montażu utworów oraz promocji poszczególnym zespołom i solistom – w ostatnich miesiącach na ukończeniu znajdują się dwie płyty lokalnych bandów.

Więcej o realizowanym projekcie oraz realizowanych koncertach możecie Państwo usłyszeć podczas audycji radia internetowego BRALIN FM: www.radio.bralin.pl oraz na profilu radia na portalu społecznościowym facebook. Na stronie internetowej tuż po zakończeniu wydarzenia można będzie znaleźć obszerne materiały wideo z realizacji festiwalu.

Młodzi członkowie stowarzyszenia już teraz przygotowują się na organizację jesiennego, jak zapowiadają, dużego wydarzenia muzycznego. Stąd też podczas koncertu ogłoszą pierwsze informacje dotyczące tego przedsięwzięcia.

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin. 

Festiwal LOKAL IV

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie kępińskim

Do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy wejdzie pięciu kandydatów: Ryszard Czarnecki z PiS, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Adam Szejnfeld z PO,...

Zamknij