Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej za nami

We wtorek, 6 marca 2018, w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego. Popisy wokalne i instrumentalne oceniało jury w składzie: Yevhen Andruschak -muzyk, kompozytor i instruktor muzyki w Domu Kultury w Sycowie, Dariusz Baranowski – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska – nauczycielka języka angielskiego w LO Nr I.

Decyzją jury:

- Pierwsze miejsce wyśpiewał w znakomitym stylu Hubert Ceglarek z LO Nr I („Ordinary People”)
- Dwa drugie miejsca zdobyli: Joanna Majchrowska z ZSP nr 1 („All I ask”) oraz Michał Krawiec z LO Nr I („Ordinary Love”)
- Dwa trzecie miejsca przyznano dwóm nastrojowym wykonaniom: Natalii Moś, której akompaniowała na gitarze Aleksandra Domal (LO Nr I, „People help the People”) oraz Martynie Jagieniak z ZSP nr 1 („Dask till Dawn”)

XIX-konkur-piosenki=obcojezycznej (10)

Wicestarosta Grażyna Jany wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie, współorganizatora konkursu. Były to jak co roku talony pieniężne do wybranych sklepów.

Tegoroczny konkurs był bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki, a publiczność świetnie się bawiła. W roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się uczniowie klas pierwszych - Maja Stawicka z klasy 1b i Seweryn Błach z klasy 1a.

Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I – Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska. Obydwie panie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia.

Żródło: www.starostwo.kepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
plakat
Kępno: Burmistrz zaprasza na spotkanie

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie. 

Zamknij