Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki za nami

W dniu 26 września br. odbyły się eliminacje do III Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, które miały miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie.

Do konkursu zgłosiło się aż 117 osób, z czego w kategorii:

- klas I – III szkół podstawowych – 21 osób;

- klas IV – VI szkół podstawowych – 56 osób;

- szkół gimnazjalnych – 27 osób;

- szkół ponadgimnazjalnych – 13 osób.

powiatowy-konkurs-piosenki4

Uczestników przesłuchiwało jury w składzie:

- Jacek Telus – pochodzący z Wrocławia muzyk, wokalistka, kompozytor, producent muzyczny. Jest autorem około 30-tu albumów CD i kilku książek. Uczestnik wielu festiwali krajowych i zagranicznych.

- Jerzy Bojszczak – muzyk, kompozytor, akompaniator, gitarzysta. Gra w kilku zespołach muzycznych.

- Katarzyna Godek – przewodnicząca Jury – reprezentantka Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie

powiatowy-konkurs-piosenki1

Podczas eliminacji nie brakowało emocji – dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją.

Z tak znaczącej liczby uczestników do ścisłego finału wybrano 31 osób (listę wybranych osób umieszczono w załączniku w podziale na poszczególne kategorie).

powiatowy-konkurs-piosenki5 powiatowy-konkurs-piosenki2

Dla osób wyłonionych podczas eliminacji zorganizowane zostaną warsztaty wokalne z Dariuszem Pietrzykowskim – tenorem lirycznym. Warto nadmienić, że Dariusz Pietrzykowski urodził się w 1970 w Kępnie. Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.

Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri. Dariusz Pietrzykowski jest obecnie solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach Napoju Miłosnego Donizettiego i Czarodziejskiego Fletu Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku G. Bradlay. Artysta wystąpił w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie Harnasie K. Szymanowskiego podczas koncertu transmitowanego przez Polskie Radio w ramach sezonu koncertowego EBU pod batutą K. Korda.

Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

powiatowy-konkurs-piosenki8 powiatowy-konkurs-piosenki6

We wrześniu 2009 roku Artysta zadebiutował na deskach Słowackiej Opery Narodowej (Slovenské Narodne Divadlo) partią Gennaro w Lukrecji Borgii Gaetano Donizetti’ego. Warsztaty z Dariuszem Pietrzykowskim odbędą się 3 października 2015 r. (sobota) o godzinie 16.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, ul. Przemysłowa 10 c. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad wyrazistością słowa, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym. Dodatkowo, uczestnicy zapoznają się z pracą z mikrofonem. Finał konkursu odbędzie się 4 października 2015 r. (niedziela) o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie. Podczas finału, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentują utwór, który wykonywały podczas eliminacji.

powiatowy-konkurs-piosenki10 powiatowy-konkurs-piosenki0 powiatowy-konkurs-piosenki3 powiatowy-konkurs-piosenki7 powiatowy-konkurs-piosenki9

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
jan-wąsiak-opatow
Opatów: piłkarskie święto Oldbojów

W niedzielne popołudnie, 27 września br. na boisku sportowym w Opatowie odbył się Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar...

Zamknij