Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dziewiąta akcja oddawania krwi w ZSP Nr 2 w Kępnie

W dniu 28 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie przy ulicy Przemysłowej odbyła się kolejna, dziewiąta już, akcja oddawania krwi.

Podobnie jak poprzednie, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów zespołu. Udział w niej wzięło 83 dawców, z tego 58 po raz pierwszy. Był to dla nich pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłości zostaną Zasłużonymi Dawcami Krwi. Podczas akcji zebrano 11,25 litra krwi.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 po raz kolejny dali przykład ogromnego zaangażowania, wrażliwości i bezinteresowności.
Akcja zorganizowana została przez działający w zespole Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek”. Koordynatorami akcji byli pani Małgorzata Żłobińska –Podejma oraz pan Bogusław Drab. Organizatorzy akcji bardzo dziękują za udział: młodzieży szkolnej, honorowym krwiodawcom spoza szkoły oraz pracownikom RCKiK z Ostrzeszowa.
Propagowanie honorowego krwiodawstwa daje efekt w postaci tak licznego udziału młodzieży szkolnej w każdej akcji i odpowiedzi na hasło „Każda kropla jest cenna”.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie zwracają się z apelem do wszystkich pełnoletnich młodych ludzi: naśladujcie nas i „Dzielcie się darem życia – krwią!”

Zsp2

1 (1) 2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
25
Odsłonięto tablicę pamiątkową por. Józefa Rabiegi

29 września 2017 odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej postać por. Józefa Rabiegi (1914-1971) - dowódcy oddziałów Armii Krajowej działających na...

Zamknij