Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzień Ziemi w Świbie

We wtorek 24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w Szkole Podstawowej w Świbie Quiz Przyrodniczy.

Brali w nim udział wybrani przez klasę uczniowie. Pozostali kibicowali swoim kolegom z widowni.
Grupy trzyosobowe reprezentujące klasy od II do VII losowały i odpowiadały na 5 pytań związanych ze środowiskiem , w którym żyjemy. Następnie wyszukiwały ukryte w diagramie zwierzęta występujące w Europie.
W kolejnej części dzieci popisywały się znajomością mapy Polski i sąsiadujących z nią państw. Ostatni punkt konkursu to prawidłowe odgadnięcie nazw ptaków na podstawie słuchanego nagrania ich odgłosów.

IMG_0586
Po zaciętej rywalizacji jury w składzie; Pani Dyrektor Izabela Ambrozik, Pani Anna Polaszczyk i Przewodnicząca SU Amelia Pegza wyłoniło laureatów.
I tak największą ilość punktów zebrali i zajęli I miejsce uczniowie z klasy III , Mikołaj Kasprzak, Aleksandra Ciszewska, Maja Bieda
II miejsce zajęli uczniowie z klasy VII – Michał Ślęzak, Karol Mieszkała, Krystian Antczak.
III miejsce zajęli uczniowie z klasy VI – Jagoda Juszczak , Oliwia Kaczmarek, Maciej Banasiak
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi było rozstrzygnięcie konkursu na plakat pod hasłem – Ziemia nie da sobie rady – segregujmy więc odpady . Wpłynęło bardzo wiele prac ale najlepsze okazały się te  wykonane przez uczennice z klasy IV.
I tak: I miejsce zajęła praca wykonana przez Julię Szych
II miejsce praca Zuzanny Habel
III miejsce ex aequo praca Anny Mielcarek i Darii Dobrzyńskiej

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Organizatorami w/w imprez byli opiekunowie Biblioteki Szkolnej- Anna Lisowska, Samorządu Uczniowskiego- Alicja Świątek oraz Dariusz Smolak.

IMG_0588 IMG_0613 IMG_0623 IMG_0642

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marcin Pałasz (2)
Zaproszenie na spotkanie z Marcinem Pałaszem

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zaprasza na spotkanie z pisarzem, twórcą słuchowisk radiowych dla...

Zamknij