Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzień Kota w bibliotece powiatowej

17 lutego 2017 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom zorganizowała głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie.

Wiersze, które usłyszały przedszkolaki poświęcone były kotom ponieważ 17 luty to Światowy Dzień Kota. Święto, które obchodzone jest w Polsce od 2006 roku „ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los”. Lektorami byli: Małgorzata Jańska z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie, Karolina Wiśniewska-Szydlik z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie, Maciej Bańkowski z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Jakub Sobczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Dzieci po wysłuchaniu wierszy i zagadek mogły pogłaskać prawdziwe rude koty: Lucjana i Leopolda, koty przybyły do biblioteki za sprawą dyrektora Wiesława Walasa. Następnie przedszkolaki pokolorowały własne rysunki kotów i zjadły słodką niespodziankę. Zabawę umilały dzieciom wolontariuszki: Julia Wieczorek i Wiktoria Płucienniczak, które przebrały się za koty.
Czytanie uczy dzieci myślenia, pobudza wyobraźnię i uspokaja. Istnieje pogląd, że książkę powinno się przepisywać na receptę, ponieważ czytanie może być terapią, pomagać dziecku w rozwiązywaniu problemów, wspierać jego rozwój psychiczny, społeczny i intelektualny. Dziecko, któremu czytamy dostaje nasz czas, uwagę, czuje się ważne i kochane. Taka lektura jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czytajmy dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie. Codziennie.

pbp-dzien-kota-1 pbp-dzien-kota-2 pbp-dzien-kota-3 pbp-dzien-kota-4

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
burmistrz
Kępno: Zaproszenie na spotkanie

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus serdecznie zaprasza mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania wymiany systemu ogrzewania na bardziej przyjazny środowisku,...

Zamknij