Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 2

12 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na okolicznościowy apel zwany potocznie Dniem Nauczyciela przybyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska. Były życzenia, podziękowania, nagrody.
Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk w swoim wystąpieniu przedstawił krótki rys historyczny dokonań Komisji Edukacji Narodowej, podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, życzliwość i serdeczność oraz …za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa – powiedział, zwracając się do pedagogów. W dalszej części swojego przemówienia dyrektor podkreślił wartość dobrego nauczyciela mówiąc- Współczesny polski nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony.(…)To pracownik poświęcający się swej pracy- świadom misji, jaka spoczywa na jego barkach. (…) to osoba, która jest fachowcem w swej dziedzinie(…) jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającą się ilością obowiązków, rosnącymi potrzebami szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych , niebanalnych rozwiązań. Dziękuję Państwu, że tacy właśnie jesteście.

DSCN0068 DSCN0076
DEN to także okazja do podsumowania i nagradzania nauczycieli i pracowników szkoły za ich trudną pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą, jak również zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej. Nagrodą Starosty uhonorowani zostali Andrzej Kowalczyk, Barbara Mędel, Jan Kokot. Nagrodę Dyrektora otrzymali: Monika Więcławska, Katarzyna Siudy, Barbara Gruszka, Alicja Gawińska, Jarosław Dominik, Bogusław Drab, Paweł Jakubczyk, Dariusz Jasik, Ewa Jobczyk, Daria Brajer-Działak, Piotr Krymiec, Grzegorz Markiewicz oraz pracownicy szkoły Teresa Gabryś, Urszula Hurna, Janina Trzęsicka.
Tradycją szkoły jest, by w tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzież przyrzekała sumiennie wypełniać zadania ucznia, zdobywać wiedzę, doskonalić osobowość, być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy, pamiętając, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny .
Akademię zakończył wspaniały występ uczniów, którzy z humorem zaprezentowali życie w szkolnej ławce.

Dorota Tokarek

DSCN0071 DSCN0085 DSCN0086

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSC_0037
Krążkowy: Powstanie sala gimnastyczna

11 października br. w ratuszu Burmistrz Piotr Psikus podpisał umowę z Andrzejem Połomskim właścicielem firmy Projektobud Kępno. Dzięki niej, w...

Zamknij