Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzień Babci i Dziadka w Świbie

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie mają swoje święto 21 i 22 stycznia.

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło…”- pod takim tytułem odbyła się 26 stycznia w przedszkolu w Świbe uroczystość, na którą przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Uczczono ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Przedszkolaki wraz z Paniami zaprosiły nie tylko swoje babcie i swoich dziadków, ale także wszystkich seniorów ze Świby, jak również Szanowną Panią Dyrektor Izabelę Ambrozik, Czcigodnego Księdza Proboszcza Rafała Lubrykę oraz Szanownego Pana Sołtysa Piotra Baraniaka. Zaproszeni goście licznie przybyli na tą bardzo ważną uroczystość.

dzien-babci-dziadka-swiba (1) dzien-babci-dziadka-swiba (2)
Dzieci w pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbie powitały przybyłych gości. Bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując program artystyczny.
Przedszkolaki szybko nauczyły się swoich wierszyków, tekstów piosenek, a także choreografii tanecznych. W piękny sposób przedstawiły dla dziadków Koncert Życzeń. Dzieci chętnie uczestniczyły w próbach, wykazując dużo zapału i zaangażowania, wzajemnie siebie motywując do publicznego występu i pokonywania własnej nieśmiałości.
Dla przybyłych gości, oprócz części artystycznej dzieci przygotowały piękne upominki. Babcie otrzymały doniczki z kwiatkiem, w których znajdowała się niespodzianka- zdjęcie z wizerunkiem swojej pociechy, natomiast dziadkowie otrzymali świeczniki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Oczywiście nikt z zaproszonych gości nie wyszedł z pustymi rękoma, bowiem dzieci dla wszystkich wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały niespodzianki. Zaproszonych gości czekała również miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który został przygotowany dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców.

dzien-babci-dziadka-swiba (3) dzien-babci-dziadka-swiba (4)
Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki, wyśpiewane z serca piosenki, a także taniec do utworu „Despacito” wywołały u Dziadków łzy autentycznego wzruszenia, jak również zrobiły ogromne wrażenie. Na zakończenie dzieci pięknym tańcem, zamieniając się w śnieżynki i Królowe Śniegu zabrały wszystkich gości do bajecznej Krainy Śniegu i Lodu.
Wykonane z miłością i ujmującą prostotą upominki z życzeniami oraz szczery uścisk ukochanych wnucząt były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają i że są najlepszymi dziadkami na świecie!
Dla przedszkolaków uroczystość ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem plastycznym, muzycznym, tanecznym i recytatorskim. Dla nich było to przeżycie, dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie bardzo dumne!
Te krótkie chwile spędzone wspólnie w sali z pewnością na długo pozostaną w pamięci zarówno dziadków – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech, jak i tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

dzien-babci-dziadka-swiba (5) dzien-babci-dziadka-swiba (6)
W trosce o bezpieczeństwo seniorów i ich wnuków tego dnia przybyli z wizytą funkcjonariusze kępińskiej policji. Święto Babci i Dziadka to doskonała okazja do odwiedzin, złożenia życzeń oraz przekazania cennych porad przestrzegających naszych seniorów przed osobami, które bez żadnych skrupułów mogą zagarnąć ich wszystkie oszczędności. Podczas prelekcji policjanci apelowali o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do mieszkań, bądź telefonują podając się za członków rodziny lub znajomych. Policjanci przypomnieli metody jakie stosują przestępcy wyłudzający pieniądze, którzy oszukują najczęściej osoby starsze, mieszkające samotnie działając metodą „na wnuczka”, „ pracownika opieki społecznej” czy „pracownika wodociągów”. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na oszustów, którzy coraz częściej podszywają się za osoby zaufania publicznego -prokuratorów, księży, policjantów. Przypomnieli, aby w żadnym wypadku nie przekazywać pieniędzy obcym osobom oraz nie dokonywać przelewów bankowych.
Organizatorzy uroczystości dziękują funkcjonariuszom policji z Kępna za wizytę w przedszkolu, a wszystkim seniorom życzą wszystkiego co najlepsze, zdrowia, uśmiechu na każdy dzień i wszelkiej pomyślności!

Tomasz Stachowicz

dzien-babci-dziadka-swiba (7) dzien-babci-dziadka-swiba (8) dzien-babci-dziadka-swiba (9)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
experymantarium 1
Nauka nie musi być nudna

Nowy Rok w Szkole Podstawowej nr 2 im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego upłynął pod kątem nauki. W ramach projektu edukacyjnego „Eksperymentarium...

Zamknij