Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzień Babci i Dziadka w gminie Trzcinica

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień. Uroczystości z tej okazji są tradycją wpisaną w repertuar imprez na terenie Gminy Trzcinica.

Odbyły się spotkania z babciami i dziadkami zorganizowane przez Publiczne Przedszkola Samorządowe w Trzcinicy i Laskach. Dzieci z Trzcinicy podzielone zostały na dwie grupy i spotkania odbyły się w przedszkolu 22 i 23 stycznia. Natomiast spotkanie przedszkolaków z Lasek odbyło się 22 stycznia w Sali Domu Ludowego w Laskach.

Dzieci, pod kierunkiem swoich nauczycielek, przygotowały specjalny program artystyczny. Dla przybyłych gości wnuki przygotowały życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem. Występy przedszkolaków wywołały u babć i dziadków ogromną radość i wzruszenie. Gromkimi brawami dziękowali oni ukochanym wnukom za trud przygotowań występów. Podczas spotkań zorganizowanych 22 stycznia uczestniczyła Sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny, przekazując życzenia i podziękowania w imieniu Wójta Gminy. Natomiast na spotkaniach grupy drugiej przedszkola w Trzcinicy w dniu 23 stycznia obecny był wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który złożył najlepsze życzenia przybyłym babciom i dziadkom.

Dzień Babci i Dziadka w gminie Trzcinica

Spotkania z okazji tak ważnego święta zorganizowały również Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzcinicy i w Laskach. Pierwsze z nich odbyło się w 22 stycznia w Sali Domu Ludowego w Trzcinicy. Serdeczne życzenia zdrowia i uśmiechu przekazywały na ręce Przewodniczącej Agnieszki Dubiel, przybyłe delegacje. Życzenia, za pośrednictwem pracownika UG Katarzyny Kuboszek, przekazał również Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik a także odczytano list Poseł na Sejm Bożeny Henczycy, którzy osobiście nie mogli uczestniczyć w uroczystości. Wszyscy zebrani spędzili miłe popołudnie na wspólnych rozmowach i biesiadowaniu. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Laskach zorganizował 27 stycznia uroczyste spotkanie w Restauracji Różana w Laskach. Przybyłych gości powitała Przewodnicząca Halina Nawrot. Nie zabrakło również serdecznych życzeń i miłych wspomnień. Wójt Gminy Trzcinica przekazał na ręce Przewodniczącej życzenia oraz podziękowania za zorganizowanie uroczystości. Popołudnie upłynęło w ciepłej atmosferze na wspólnych rozmowach.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Protest rolników przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kępnie
Rolnicy protestowali

We wtorek 27 stycznia 2015 roku o godz. 10.00 przed wszystkimi starostwami powiatowymi w Wielkopolsce miały zostać zorganizowane pikiety rolnicze...

Zamknij