Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dzieci z Rychtala odkrywały tajniki nauki

W dniu 1 lipca dzieci z klas: I, II i III SP w Rychtalu ogarnęła mania doświadczania i odkrywania.

A mieli tę możliwość odwiedzając wrocławskie „Humanitarium – Ogrody Doświadczeń”. Jest to park rozrywki edukacyjnej, który oferuje spotkania ze światem nauki przekazany w innowacyjny sposób w otoczeniu interaktywnych eksponatów i multimediów.

Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń

Podzieleni na dwie grupy pod przewodnictwem animatorów odkrywali tajniki nauki. Podczas, gdy pierwsza grupa wykonywała w laboratorium doświadczenie „SZALONA PIANA” (z użyciem szkła laboratoryjnego wytworzyli kolorową pachnącą pianę, która ma niezwykłą właściwość – sama powiększa swoją objętość!) – druga grupa poznawała w labiryncie tajemnice światła. Wystawa. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki” skupia się na zmyśle wzroku i tajnikach optyki. Ekspozycja, przeniosła dzieci w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Ta ścieżka edukacyjna pomaga zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwalą tę wiedzę. Tutaj nauka przeplata się z zabawą.

Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń

Później następowała wymiana grup. Jednak najwięcej radości sprawiła im możliwość samodzielnego eksperymentowania. Sprawdzili: jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub ile czasu wytrzymają w „obłędnym” pokoju?

Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń

Na zakończenie pobytu w Humanitarium chętne dzieci zrobiły zakupy w sklepiku “Od smyka do matematyka” z zabawkami edukacyjnymi, grami logicznymi, łamigłówkami i książkami popularnonaukowymi.

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i zadowoleni z wyjazdu wrócili do Rychtala.

 Wycieczkę sponsorował Urząd Gminy w Rychtalu.

Wyjazd dzieci z Rychtala do Ogrodów Doświadczeń

Opracowano na podstawie materiałów UG Rychtal.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkółka kolarska w Bralinie
Szkółka kolarska w Bralinie

W gminie Bralin ruszyła realizacja Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa, którego organizatorem jest Polski Związek Kolarski. Gmina Bralin została partnerem projektu...

Zamknij