Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dwie godziny w kolejce po autograf

W dniach od 17 do 20 maja na Stadionie Narodowym odbywały się IX Warszawskie Targi Książki.

Cztery dni targów, to 800 wystawców i 1000 pisarzy z 32 krajów . Na jednym z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce nie mogło zabraknąć przedstawicielki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie dyrektor Magdaleny Wieczorek.
Tematem przewodnim tegorocznych targów było 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji przygotowano specjalny program dla dzieci i młodzieży. W programie znalazły się warsztaty pieśni patriotycznych oraz zajęcia kreatywno-literackie. Nowością targów były strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej, fantastycznej, popkulturze, tematyce górskiej i dzieciom. W strefie dziecięcej odbywały się warsztaty, spektakle i spotkania z pisarzami. Na jednym ze stoisk działał ostry dyżur literacki, gdzie lekarze wypisywali książkowe recepty dla najmłodszych. W strefie kryminału można było spotkać się z takimi autorami jak Graham Masterton, Robin Cook, Remigiusz Mróz czy Katarzyna Bonda, zaś w strefie górskiej gościem specjalnym był himalaista Denis Urubko.

Jacek Cygan

Stadion Narodowy w sobotnie południe odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który kupił książkę Pawła Lisieckiego „Luter. Ciemna strona rewolucji”. Natomiast specjalnym i najważniejszym gościem był turecki laureat literackiego Nobla Orhan Pamuk, do którego ustawiła się gigantyczna kolejka wielbicieli jego książek. Kolejki, w których trzeba było stać nawet dwie godziny ustawiły się również do popularnych autorów książek dla młodzieży, Alwyn Hamilton i Peadar O`Guilin.
Tych, którzy nie dotarli na targi w Warszawie zachęcamy do odwiedzenia Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które rozpoczną się 25 maja i potrwają do niedzieli 27 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

biblioteka_kepno_wtk_2018 (16)

Magdalena Wieczorek

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kępno - umowa - swiba
Umowa na budowę boiska w Świbie podpisana

W dniu 18 maja br. Burmistrz Miasta i Gminy w Kępnie Piotr Psikus podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego ze...

Zamknij